Skip to content

Як не захворіти від кондиціонера в офісі: 6 порад

Ксенія Куземко

Влітку кондиціонер може принести бажану прохолоду та полегшити відчуття після вуличної спеки. Але якщо користуватися технікою неправильно, можна легко захворіти, сидячи під ним. Щоб не відмовлятися від комфортного мікроклімату та зберігати здоров’я, кореспондент «Наше місто» розповість, як не застудитися під кондиціонером.

Основні поради

Не опускайте температуру нижче 22 градусів

У теплу пору року оптимальна температура повітря у приміщенні — 22-25 градусів. Навіть якщо хочеться швидко охолодитися, не варто опускати її нижче цих показників. Допустимий коридор — від 20 градусів до 28. Все, що за його межами, вже завдасть шкоди здоров’ю.

Користуйтеся зволожувачами повітря

Кондиціонери надто висушують повітря, вологість у приміщенні падає нижче оптимального показника у 60-65%, і в підсумку сухість викликає неприємні відчуття на слизових оболонках (очі, ніс і горло).

У закритій кімнаті можна захворіти і з інших причин.

У задушливому приміщенні ви можете захворіти зовсім не від кондиціонера, а, скажімо, від вірусу або інфекції. Або у вас може початися алергія на дрібний пил у закритій кімнаті.

Не створюйте протяг

Протяг — в принципі погана ідея, а відчиняти вікна і двері під час роботи кондиціонера точно не варто. У спеку ваш імунітет ослаблений, що підвищує ризик розвитку інфекційних захворювань, а протяг підступно діє лише на певну ділянку тіла, і ваша імунна система може “забути” включити там захисні механізми.

Уникайте різкої зміни температур

Варто поступово знижувати температуру у приміщенні, а не включати кондиціонер відразу на мінімум після того, як ви, розпалені, увійшли з вулиці. Чим меншою буде різниця між температурами всередині та зовні, тим менший стрес для організму а, отже, нижчий ризик загострення хронічних захворювань, наприклад, тонзиліту.

А якщо при цьому ви вип’єте крижаний напій, то зробите ще гірше.

Вночі встановлюйте особливий режим

На ніч варто встановлювати температуру у 25 градусів. Уві сні температура тіла фізіологічно знижується. Не варто спати взагалі без ковдри, залиште собі хоча б тонке простирадло.

Якщо у вашому кондиціонері є нічний режим, обов’язково обирайте саме його. А якщо немає, обирайте режим, при якому повітря циркулює під стелею або спрямоване на стіну, протилежну від людини, яка спить. Щоб прохолодне повітря розсіювалося.

Не терпіть холод в офісі

Не варто мучити себе або закутуватись у теплі речі влітку на роботі. Якщо вам некомфортно і холодно від кондиціонера в офісі, скажіть про це колегам і вимкніть кондиціонер або хоча б домовтеся про підвищення температури до комфортних для здоров’я 22-25 градусів.

Кондиціонер потрібно чистити

І останнє. Якщо ви не будете чистити регулярно кондиціонер, він з потоками повітря поширюватиме ще й хвороботворні бактерії.

Категорія: Архів, Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Поділитися: