Skip to content

Не лише Різдво: в Україні хочуть офіційно змінити дати трьох великих свят

В Україні можуть змінити декілька святкових дат. Президент запропонував офіційно перенести Різдво, День захисників та захисниць і День Державності. Подробиці повідомляє сайт «Наше Місто» з посиланням на відповідний президентський законопроект про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України від 28 червня.

Володимир Зеленський подав до Парламенту законопроект, що пропонує змінити дати 3-х святкових днів:

  • 25 грудня – Різдво Христове.

  • 15 липня – День Української Державності.

  • 1 жовтня – День захисників і захисниць України.

У пояснювальній записці до документа вказано, що українському народові тривалий час нав’язувались російська ідеологія у майже всіх сферах життя, у тому числі стосовно дотримання юліанського календаря та святкування Різдва Христового 7 січня.

Православна церква України 24 травня 2023 року на Архієрейському соборі затвердила повний перехід з 1 вересня 2023 року на новий – новоюліанський календар, за яким живе більшість православних церков світу та яким, зокрема, передбачено святкування Різдва Христового 25 грудня, а не 7 січня.

І що зміна дати святкування Різдва Христового зумовлює необхідність перенесення на тринадцять повних календарних днів дат відзначення Дня Української Державності (з 28 липня на 15 липня) та Дня захисників і захисниць України (з 14 жовтня на 1 жовтня).

Категорія: Важливо, Новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: