Skip to content

Банк ідей МХП – додатковий заробіток через впровадження своїх ідей на виробництві

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Банк Ідей — ініціатива, спрямована на вдосконалення виробничих процесів, впроваджена на підприємствах МПХ із 2019 року. А вже наступного року наш Банк ідей та інновацій потрапив у топ Best In-House Innovation 2020. Банк Ідей — це проєкт, де кожен є експертом, незалежно від посади. І саме працівники допомагають компанії ставати кращою, пропонують свіжі погляди на сталі процеси та доводять, що наші підприємства відкриті до інновацій.   

Для МХП найважливіший ресурс — це люди, тому метою проєкту є створення умов для того, щоб кожен співробітник був почутим, вдосконалював свої хард та софт скіли, розвивався як фахівець. Компанія готова та робить усе можливе для зростання кадрів всередині підприємств. А Банк Ідей — це ще один інструмент, який допомагає в цьому, укріплює команди зсередини, вибудовує здорові відносини та виділяє ініціативних співробітників.
Водночас усі у виграші! Компанія отримує ідеї для розвитку, щодо покращення виробництва, логістики, офісного простору компанії чи будь-якої іншої сфери діяльності, а автори втілених ідей — реалізацію проєкту та преміальні.

Важливим надбанням Банку Ідей 2.0 є створення проєктних команд на підприємстві за напрямами. Вони допомагають ініціаторам оформити ідею щодо покращення умов або процесів на підприємстві, а також шукати нові потенційні точки розвитку і вдосконалення. Бо ідея — це саме пропозиція з розв’язання проблеми, спосіб поліпшення, а не констатація факту.

Рік тому відбувся рестарт проєкту Банк Ідей 2.0. Його перезапустили та суттєво покращили. Спростився процес подачі ідеї, зменшився час на її розгляд. Ініціаторам реалізованих ідей підвищили відсоток виплат, а за відхилені ідеї приготували гарні мотиваційні подарунки.

Винагорода за втілені ідеї обчислюється за спеціальною формулою та залежить від економічного ефекту, що був доведений на практиці. Автори ідей, що не мають економічного ефекту, отримують грошові премії залежно від масштабу використання та користі від втіленої ідеї. Ініціативність, бажання змін, зусилля — варті винагороди. Борис Черненко, начальник зміни дільниці поточних ремонтів технологічного устаткування «Оріль-Лідер», минулого року був у відрядженні на Миронівській птахофабриці для обміну досвідом. Саме там Борис побачив додаткове обладнання для видалення пір’я з огузки тушки курчати-бройлера у відділенні первинної обробки. На «Оріль-Лідері» такої машини не було, тому вирішив зробити її самотужки. Спочатку зробив креслення та розрахунки й оформив ініціативу в Банк Ідей. Ідея отримала схвалення, адже вартість оригінальної машини складає 65 000 євро. Микола Лантух, старший слюсар-ремонтник долучився до втілення ідеї на етапі монтажу обладнання. За два тижні виготовили та встановили обладнання, що покращило якість продукції, витративши 20 000 грн. «Мені подобається Банк Ідей за прозорість, адже винагороду отримує саме автор ідеї та той, хто допомагав її втілювати. Також цей проєкт дає можливість розвивати творчий потенціал. Банк Ідей дає змогу отримати експертизу і якісний зворотний зв’язок та дає впевненість у втіленні ідеї, якщо вона, дійсно, варта уваги», — зазначає Борис Черненко.

«Аналізуючи попередній досвід, ми побачили, що активну участь у проєкті здебільшого брали співробітники середнього менеджменту. Саме тому відбулося оновлення програми з акцентом на якомога ширшому залученні до неї лінійних керівників та працівників, — розповіла Анастасія Самбур, координаторка Банку Ідей у МХП. — Крім того, ми дещо змінюємо акценти: проєкт, не лише про те, щоби покращити виробництво чи вдосконалити обладнання, він про людей, про небайдужих ініціативних співробітників, яких у компанії чують». Анастасія переконана, що саме працівники на місцях найкраще знають, що в конкретному випадку можна зробити зручніше, безпечніше, ефективніше, швидше. Тож через Банк Ідей вони можуть ділитися своїми пропозиціями: «Власне, ідеї не обов’язково мають бути якимись грандіозними, з потенційно великими прибутками. Вони можуть бути локальними, простими, але водночас про те, що людей турбує на робочому місці і про їхнє бачення, як це вирішити», — додала Анастасія Самбур.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: