Skip to content

Місце, де утримували в’язнів: які таємниці зберігає сквер Героїв у Дніпрі

Ксенія Куземко

Дніпро — місто контрастів, сучасне і водночас із багатою історією. Вулиці міста прикрашають старовинні будинки, пам’ятники культури та архітектури, монументи та дивовижні фасади. Проте є у Дніпрі й цілі історичні квартали. Кореспондент «Наше місто» розповість історію скверу Героїв.

У ХIХ столітті на місці нинішнього скверу Героїв була пустельна та запилена околиця Катеринослава, на якій розміщувався Тюремний замок. За характером своєї забудови величезна площа, яка обмежувалася нинішніми вулицями: Андрія Фабра, Староказацькою, Юрія Савченка та проспектом Лесі Українки, – називалася Тюремною площею. Після революції 1917 року на руїнах царської в’язниці було розбито сквер.

Місце, де утримували в'язнів: які таємниці зберігає сквер Героїв у Дніпрі

У 1920-ті роки новий сквер отримав назву “парк МОПРу” (Міжнародна організація допомоги борцям революції). Після ліквідації організації парк став називатись сквером імені Леніна. Капітальну реконструкцію скверу провели на початку сімдесятих. Тоді там створили нові алеї та доріжки, замінили частину дерев, розбили дитячий майданчик та спорудили фонтан.

Наприкінці 1990-х – на початку 2000-х років сквер поступово приходив у запустіння. Зелені насадження розрослися і потребували благоустрою, алеї в ремонті, фонтан був покинутий і засмічений. Остання та найбільша глобальна реконструкція скверу була проведена влітку 2008 року.

У ході реконструкції оновили та замінили зелені насадження, встановили різнокольорове підсвічування дерев, додали алеї, вздовж яких з’явилися нові ліхтарі, лавки, скульптури.

Наприкінці 2015 року сквер було перейменовано та названо «Сквер Героїв» – на честь усіх борців за свободу України.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: