Skip to content

Солоність нижче за норму майже в 3 рази: чим загрожує опріснення води в Чорному морі

Чим загрожує опріснення води в Чорному морі - Наше Місто

Після підриву окупантами греблі Каховської ГЕС із водосховища продовжує йти вода. Через влучення величезних обсягів прісної води в Чорному морі в районі Одеси почалося опріснення. В Одесі перевірили кілька пляжів і на всіх виявили зниження рівня солоності майже втричі нижче за норму. Чим загрожує така ситуація і скільки вона триватиме, повідомляє «Наше місто»  з посиланням на vidpochivai.com.ua.

Главред Кирилівка.Укр Євген Смєльчаков вважає опріснення води далеко не найбільшою проблемою серед інших ризиків, які чекають на Чорне море після підриву окупантами Каховської ГЕС.

Чим загрожує опріснення води в Чорному морі  - Наше Місто

«Така ситуація навряд чи затримається надовго. Пов’язана вона, насамперед, з різким попаданням до району Одеси величезної кількості прісної води з Дніпра у зв’язку з проривом греблі Каховського водосховища. У міру повернення Дніпра до оригінального рівня витрати води солоність має практично відновитись, хоч і не повністю. Реальний приплив води з Дніпра в районі місця впадання річки до Чорного моря буде вищим за рахунок припинення відбору води на зрошення та зупинення забезпечення водою кримського півострова через Північно-Кримський канал. При цьому слід зазначити, що падіння солоності – не найбільша проблема водойми. Набагато серйозніша ситуація з потенційним хімічним та мікробіологічним забрудненням», – розповів він.

Чим загрожує опріснення води в Чорному морі  - Наше Місто

Хімікати із затоплених фабрик, збудники інфекційних хвороб із затоплених кладовищ і сміттєзвалищ витікають у річку. Згодом вони потраплять до Дніпро-Бузького лиману, а далі – до Чорного моря.

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: ,

Поділитися: