Skip to content

В Україні скоро зникнуть з продажу ртутні термометри: причина

Олена Завгородня

Верховна Рада України ухвалила закон, яким забороняється використання та продаж ртутних термометрів. Про це повідомляють у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України, пише  «Наше Місто».

Верховна Рада України ухвалила закон про приєднання до Мінаматської конвенції про ртуть. Мінаматська конвенція про ртуть — це міждержавний договір, країни-підписантки якого зобов’язуються регулювати використання ртуті та скорочувати виробництво з неї. Конвенція отримала назву на честь міста Мінамата у Японії, де наприкінці 1950 років ртуттю з промислових стічних вод отруїлися майже 2 тисячі людей. Отруєння викликало хворобу Мінамати – синдром послаблення зору та слуху, а у важких випадках – параліч та порушення свідомості, причиною якого є отруєння органічними сполуками ртуті.

Відповідно, з 1 січня 2024 року продаж і використання ртутних термометрів в Україні буде заборонений.

Обмежується також виробництво деяких люмінесцентних ламп, медичних приладів, батарейок і навіть косметики. Можуть обмежити виробництво цементу, непромислове видобування золота та інші промислові галузі.

Обмеження будуть відбуватися поступово, до 2032 року. Заборона поки що не стосуватиметься потреб військової та цивільної оборони, приладів для досліджень, вакцин.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: