Skip to content

Анальгін, Корвалол і навіть спирт: які ліки в Дніпрі вже завтра можна буде купити тільки за рецептом

Валерія Доброта

Новини Дніпра: Ліки за рецептом, назви - Наше Місто

Міністерство охорони здоров’я багато разів і завчасно попереджало, що з 1 квітня 2023 року майже 60% ліків, які продаються в аптеках, можна буде придбати тільки за рецептом, причому за електронним. Тим не менше, для більшості українців це нововведення стало справжнім шоком, і зараз біля аптек в Дніпрі збираються черги. Люди поспішають придбати препарати, які необхідні їм в аптечці, по старій процедурі. На які ліки вже завтра треба бути оформлювати рецепт, розповість сайт «Наше місто».

Рецептурні ліки – лікарські засоби, які підлягають відпуску виключно за призначенням лікаря та призначаються на спеціальних рецептурних бланках.

Цей перелік може включати зокрема

  • антибіотики;
  • протисудомні засоби;
  • гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні). Всі гормональні препарати – відпускаються тільки за рецептом. Це ж стосується і гормональних контрацептивів, в тому числі й препарату екстреної контрацепції Постинор. Рецепт також буде потрібен на деякі гормональні мазі і креми, наприклад, на Момедерм.
  • препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб. Наприклад, популярні засоби для зниження тиску – Каптоприл, Каптопрес, Бісопролол – тільки за рецептом. Сечогінні препарати Фуросемід і діакарб – за рецептом. Краплі Корвалол і Валокордин – без рецепта тільки в маленьких флаконах, флакони по 50 мл – за рецептом.
  • деякі антигельмінтні препарати;
  • деякі антигістамінні засоби. Діазолін, Лоратадин, Супрастин і т. д. залишаються у вільному доступі, але Супрастин в ампулах буде тільки за рецептом.
  • кроворозріджуючі препарати. Зокрема, препарати для розрідження крові – Магнікор, Кардіомагніл – без рецепта тільки маленькі упаковки, якщо упаковка на 100 таблеток – тільки за рецептом.
  • антидепресанти, нейролептики та релаксанти;
  • стероїдні лікарські засоби;
  • деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі. Наприклад, всі знеболюючі на основі парацетамолу та ібупрофену продаватимуться без рецепта. Анальгін – можна буде купити без рецепта тільки упаковку на 10 таблеток, упаковка на 100 таблеток і анальгін в ампулах – тільки за рецептом. Ношпа і Спазмалгон – таблетки без рецепта, ампули – за рецептом. Німесил і його аналоги – за рецептом. Більшість сиропів і таблеток від кашлю – такі, як Мукалтин, ACC, сиропи на основі амброксолу, екстракту плюща тощо – продаватимуться без рецепта. Всі кодеїновмісні препарати і ліки на основі сальбутамолу (його використовують для інгаляцій) – за рецептом. Більшість препаратів для інгаляцій, в тому числі Беродуал – за рецептом.

Крім цього, етиловий спирт може продаватися без рецепта в маленьких флаконах, 100 г спирту – тільки за рецептом

Новини Дніпра: Ліки за рецептом, назви - Наше Місто

Як перевірити, чи потрібен рецепт на ваші ліки

Щоб дізнатися, рецептурні ліки чи ні, можна подивитися в їхній інструкції – про це написано в кінці. Або ж перевірити онлайн Державний реєстр лікарських засобів – у ньому є список всіх зареєстрованих в Україні лікарських засобів та вказано, які відпускаються без рецепта, а які – тільки за рецептом.

Категорія: Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: