Skip to content

Трагедія на Перемозі: російська ракета забрала життя захисниці «Азовсталі» та її родини

Софія Танченко

Трагедія на Перемозі: загинула захисниця «Азовсталі»

Внаслідок влучання російської ракети у будинок 118 на ж/м Перемога в Дніпрі 14 січня 2023 року загинула захисниця “Азовсталі” 54-річна Тетяна Ноніашвілі. У квартирі загинули також донька – 19-річна Ліана та мама Тетяни – 75-річна Антоніна Коновалова, передає «Наше місто» з посиланням на платформу Меморіал.

Тетяна Ноніашвілі жила в Маріуполі. 24 лютого 2022 року вона разом із чоловіком Захаром стали на оборону України, були захисниками “Азовсталі”. 17 травня подружжя вийшло звідти, згідно з наказом, і потрапило в полон, склавши зброю. 17 жовтня 2022 року Тетяну звільнили під час обміну. Після цього вона оселилася з рідними у Дніпрі. Тетяну нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня.

“Останній раз 14.01.2023 року. я говорила з мамою по телефону о 15:07 2 хвилини 5 секунд. «У нас все тихо, наче, відпочивай». Вихідний, субота, мама мала бути на службі в ЗСУ. Але залишилась вдома через ГРВі. Моя сестра наводила лад в черговій орендованій квартирі, бабуся на кухні тільки закінчила смажити чебуреки… Я – в Одесі, бо ще маємо і тут трохи справ. Більше зв’язку з рідними немає”, – розповіла донька Тетяни, Русана Бабкіна.

Чоловік Тетяни на момент її загибелі – все ще полонений з “Азовсталі”.

75-річна Антоніна Коновалова у Маріуполі працювала зварювальницею на «Азовмаші». Згодом була вихователькою в дитячому садку.

«Бабуся була уважною, лагідною, доброю, жвавою, незламною, товариською, самостійною жінкою. З молодості вона перешивала речі, щоб виглядати гарно та стильно», – розповіла онука Русана.

19-річна Ліана народилася в Маріуполі. Там закінчила школу. Пізніше переїхала до Харкова. Вступила до Навчально-наукового інституту економіки, менеджменту і міжнародного бізнесу в Харківському політехнічному інституті. Навчалася на бюджетній формі. Паралельно працювала у кав’ярні. Була веселою та дуже товариською.

Ліану дуже захоплювало життя. Вона цікавилася всім: колекціонувала альбоми зірок, обожнювала техно, ходила на вечірки, любила каву. Одного дня цікавилася тату, а іншого – вже хотіла записатися на курси музики.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну Ліана евакуювалася з Харкова у Дніпро.

«05.03.2022 моя сестра, стоячи в плацкартному вагоні потяга Харків-Дніпро, втрачаючи свідомість через втому, виїхала з Харкова, бо на Олексіївці залишатися більше було неможливо, з гуртожитка «попросили виїхати», – розповіла сестра Ліани Русана Бабкіна.

Категорія: Важливо, Війна, Новини Дніпра

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: