Skip to content

Як таксисти “розводять” туристів: названо найпопулярніші схеми обману

Ксенія Куземко

Поїздка на таксі за кордоном може бути стресовим досвідом. Мандрівники часто стають жертвами класичного туристичного шахрайства, якщо не є надто обережними. Є певні лайфхаки, які допоможуть вам не потрапити “на гачок” та зберегти гроші. Повідомляє кореспондент «Наше місто» з посиланням на Еxpress.

Які шахрайські схеми застосовують таксисти

Джек Мітчелл, керівник відділу валютних операцій FairFx, пояснив, які найпоширеніші прийоми таксисти використовують для обману туристів.

“Водії і таксі часто обманюють туристів, стверджуючи, що лічильник в авто зламаний, вказують завищену ціну за проїзд. Інші дезінформують пасажирів про те, що обраний ними пункт призначення, готель, храм або музей, заброньовані або закриті. Тому відправляються в дорогу по заплутаному маршруті, щоб підвищити тариф”, – каже експерт.

Як уникнути шахрайства з таксі

1. Ніколи не ловіть таксі з вулиці. Натомість зверніться до авторитетного джерела, такого як довідковий центр аеропорту, туристичний інформаційний центр або консьєрж вашого готелю, або винайміть ліцензоване таксі.

2. Дізнайтеся середню вартість поїздки. Запитайте у консьєржа готелю або скористайтеся онлайн-калькулятором вартості проїзду, а також переконайтеся, що лічильник працює, перш ніж сідати в автомобіль. Якщо водій каже, що лічильник зламаний, можливо, краще взяти інше таксі, ніж ризикувати переплачувати.

3. Перевірте адресу та години роботи вашого пункту призначення. Їх також варто записати собі в телефон або в блокнот англійською мовою і тією мовою, якою розмовляють у вашому пункті призначення. Якщо водій намагається відвезти вас в інше місце, твердо повторіть бажаний напрямок або припиніть поїздку.

4. Використовуйте Google-карти або City Mapper. Так ви зможете переконатися, що водій не збивається з курсу.

5. Користуйтеся послугами таксі через популярні додатки. Таким чином туристи зможуть побачити вартість проїзду до того, як вони вирушати в дорогу, а також відстежити, куди вони їдуть і за яким маршрутом.

6. Використовуйте громадський транспорт. Це відмінний варіант для туристів, відпочиваючих в місті. До того ж, це може бути набагато дешевше, ніж таксі.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Поділитися: