Skip to content

Карти, більярд та вино: які таємниці приховує клуб офіцерських зборів у Дніпрі

Ксенія Куземко

Клуб офіцерських зборів у Дніпрі. Зараз, дивлячись на будівлю на розі проспекту Яворницького та вулиці Андрія Фабра у Дніпрі, важко уявити його первісний вигляд та безперечну архітектурну цінність, яка була знищена численними перебудовами. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на vesti.

Одноповерхова будівля з мезоніном була однією з перших будівель на Катерининському (Дмитра Яворницького) проспекті. Будинок належав домовласнику Щекутину, і в 1870-х роках його орендував Військовий клуб (інша назва – Офіцерські збори) офіцерів Сімферопольського та Феодосійського полків, розквартованих у Катеринославі. Це був заклад для відпочинку військових – вони грали в карти, лото, вживали напої, ділилися новинами та багато іншого.

За радянських часів цей будинок усі знали, як ресторан «Ювілейний». Один із найпопулярніших ресторанів Дніпра. Він мав типовий «хрущовський» вигляд: плитка на фасаді та скляні тераси на другому поверсі.

Будівля мала дуже витончений вигляд – двоповерхова надбудова у центрі, колони, вази. Воно було дуже схоже на розташований через квартал Будинок губернатора. Двічі будівлю перебудовували до невпізнанності: у 1960-ті, а потім ще раз через 40 років.

У новітній час в цьому будинку один розважальний заклад змінювався іншим, і кожен наступний господар змінював не тільки вивіску на фасаді, а й весь зовнішній вигляд будівлі, не залишаючи і тіні від його колишньої архітектурної краси та гармонії. А в результаті останньої реконструкції початку 2000-х років, вийшла важка двоповерхова будівля, яка навіть віддалено не нагадує колишній вигляд старовинного особняка.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: