Skip to content

Благовіщення 2023: дата, історія, традиції та заборони свята

Олена Завгородня

Благовіщення Пресвятої Богородиці належить до 12 головних церковних свят і вважається за важливістю третім, після Великодня та Різдва. Коли відзначають Благовіщення, які існують традиції та заборони свята, пише сайт «Наше Місто» з посиланням на РБК-Україна.

Коли відзначають Благовіщення

У православному календарі дата Благовіщення не є перехідною й щорічно свято відзначають за юліанським календарем 7 квітня. Саме у цей день Благовіщення відзначають в Україні. 2023 року це свято випадає на п’ятницю.

Однак є й інша дата свята – за григоріанським та новоюліанським календарем. Більшість церков Західного та частина церков Східного обряду відзначають Благовіщення 25 березня.

Значення свята Благовіщення

Свято символізує велику подію у житті Діви Марії та всього людства. Майбутню матір Ісуса Христа виховували у храмі Єрусалиму. Вона дала обітницю Богу і вела благочестиве життя, залишаючись незайманою навіть у шлюбі з названим чоловіком Йосипом.

До Діви Марії з’явився Архангел Гавриїл і розповів блаженну новину: «Радій, Благодатна! Господь з тобою». Так він повідомив їй про те, що вона непорочно зачне від Святого Духа і народить сина Божого, Ісуса Христа.

Традиції святкування Благовіщення

Цього дня у храмах проводять урочисті літургії, а священники вдягаються у блакитний одяг. Віруючі обов’язково відвідують служби, де освячували воду.

Після літургії в давнину випускали в небо голубів – люди вірили, що птахи долетять до неба і розкажуть ангелам-охоронцям про всі події.

У Благовіщення вважається, що відкриваються небеса і Господь може почути молитва людей та їхні прохання. Саме в цей період відбуваються паломництва до святих місць.

За столом цього дня намагаються зібратися усією родиною. І хоча Благовіщення припадає на Великий піст, у свято можна зробити послаблення – у меню дозволено рибу, морепродукти, олію та келих вина.

Заборони на Благовіщення

У Благовіщення існують заборони – як у будь-яке церковне свято. Заборонено займатися тяжкою фізичною працею, рукоділля. Ще не можна позичати або брати в борг.

На Благовіщення не проводять вінчання, хрестини та інші обряди.

Не можна лихословити, лаятись, провокувати конфлікти. Потрібно молитися та утримуватися від мирських радощів та насолод.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: