Skip to content

Людина-епоха: помер президент «Злагоди», відомий письменник і політик з Дніпра Віктор Веретенников

Валерія Доброта

Новини Дніпра: Віктор Веретенников помер - Наше Місто

15 березня на 83-му році життя помер Віктор Веретенников – особистість відома в Україні: визнаний письменник, автор понад десятка книг, відомий підприємець і політик, президент ТМ «Злагода», один із кінопродюсерів українського кіно, президент дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Зі злагодою у серці», повідомляє сайт «Наше місто».

Освіта

Народився 22 серпня 1940 р. в м. Дніпро в сім’ї робітників. У 1955 р. став студентом Дніпропетровського залізничного технікуму, пізніше отримав вищу освіту за спеціальністю «інженер-електромеханік» у Дніпропетровському гірничому інституті.

Новини Дніпра: Віктор Веретенников помер - Наше Місто

Кар’єра

1976 року Веретенников очолив Дніпропетровський міськмолзавод №2, а 1988 року призначений генеральним директором молочного комбінату «Придніпровський».

Був президентом акціонерної компанії «Комбінат Придніпровський», а також президентом Української корпорації «Дитяче харчування».

Новини Дніпра: Віктор Веретенников помер - Наше Місто

Цікаві факти

Веретенников двічі засідав у Верховній Раді та чотири рази – у Дніпропетровській облраді. Бізнесмен написав сім романів, із яких п’ять екранізовано. Найвідоміший фільм – психологічна драма «Заграва», де продюсером та режисером виступив сам автор.

Лауреат премії ім. О. Довженка та премії ім. Л. Українки за кінематографічну діяльність. Нагороджений орденом Св. Архістратига Михаїла «За відродження духовності в Україні» та Орденом III-го ступеня «За заслуги перед Україною», золотими медалями ім. Олександра Довженка за роман і фільм «Потерянный рай» (2001), ім. Лесі Українки за роман і фільм «Дикий табун» (2003), ім. Антона Чехова за роман і фільм «Запороги».

Родина

Одружений, двоє дітей.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: