Skip to content

Як у Дніпрі нараховують за спожите світло, якщо вчасно не передавати показання лічильника

Ксенія Куземко

Як у Дніпрі нараховують за спожите світло, якщо вчасно не передавати показання лічильника

У разі, якщо споживач не передає показання електролічильника у встановлені терміни, нарахування за спожиту електроенергію відбувається за середньодобовим споживанням. Як вираховується середньодобове споживання і чому так важливо передавати показання вчасно, розповість «Наше місто» з посиланням на YASNO.

Щоб отримувати рахунки за фактично спожиту електроенергію, клієнти YASNO у Дніпропетровській області мають передавати показання електролічильника за два дні до кінця місяця та по друге число наступного. Якщо клієнти не передають показання вчасно, то обсяг споживання розраховується за середньодобовим споживанням. Згідно Кодексу комерційного обліку розрахунок середньодобового споживання виконується на основі обсягів аналогічного місяця попереднього року.

Як розраховується обсяг за середньодобовим споживанням?

Для цього оператор системи розподілу бере обсяг, який клієнт спожив цього ж місяця минулого року. Ділять його на кількість днів у місяці, потім множать на кількість днів, обсяг яких невідомий (у даному випадку таких 13), і отриманий результат множать на коефіцієнт приросту/зниження споживання електроенергії (цифра змінна, тому детальніше про те, як він розраховується можна почитати у Кодексі комерційного обліку електричної енергії). Далі сумують обсяг, отриманий від клієнта, та обсяг, розрахований «по середньому» і отримують обсяг спожитої електроенергії клієнтом у даному місяці. Потім оператор системи розподілу передає обсяг постачальнику YASNO.

Як розраховується сума до сплати?

Постачальник отриманий обсяг множить на тариф. Якщо обсяг менший, ніж 250 кВт⋅год, то – на 1,44 грн, якщо понад 250 кВт⋅год, то – на 1,68 грн).

В наступному місяці після передачі показань здійснюється автоматичний перерахунок.

Категорія: Важливо, ЖКГ, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: