Передавати показники лічильника щодо спожитої електроенергії важливо щомісяця та вчасно. В Ясно розповіли, коли краще це робити, пише “Наше місто”.
Ваш рахунок за електроенергію виставляється за календарний місяць. Наприклад, якщо це лютий, у якому 28 днів, а ви передали показання лічильника 15, оператор системи розподілу має таку інформацію про ваше споживання:
15 днів — обсяги, що ви передали,
13 днів (до кінця місяця) — те, що треба розрахувати «по середньому».
Для цього оператори системи розподілу беруть обсяг, що ви спожили цього ж місяця минулого року. Ділять його на кількість днів у місяці, потім множать на кількість днів, обсяг яких невідомий (у нас таких 13), і отриманий результат множать на коефіцієнт приросту/зниження споживання електроенергії (цифра змінна, тому детальніше про розрахунок радимо читати в Кодексі комерційного обліку).
Далі оператори системи розподілу сумують дані, отримані від вас, та дані, розраховані «по середньому». І передають результати в Ясно. А там вже множать на тариф (якщо обсяг менш ніж 250 кВт⋅год, то множимо на 1,44 грн, якщо понад 250 кВт⋅год, то – на 1,68 грн).
Щоб бути без цієї складної математики, достатньо передавати показання вчасно та щомісяця. За таких умов все ясно: є обсяг, що множиться на тариф, та все. І, як результат, сума до оплати виключно за фактично спожиту електроенергію. В Ясно рекомендують фіксувати показання лічильника на останнє число місяця.