Skip to content

Дефіцит не загрожує: що буде з цінами на хліб та крупи в Україні у найближчі місяці

Аліна Рудич

Новини Дніпра: Ціни на крупи, ціни на хліб

Ціни на продукти в Україні не припиняють рости. Бойові дії, відсутність стабільного забезпечення підприємств та виробництв електроенергією та інфляція, призводять до того, що на ту ж саму суму українці можуть купити тепер ледь не вдвічі менше продуктів харчування. Що далі буде з цінами, розкажуть журналісти сайту “Наше місто” з посиланням на портал napensii.ua. 

Хлібобулочні вироби за останній рік подорожчали у середньому на 30%. Причинами цього стали зростання вартості пального, ситуація в енергетиці та скорочення посівних площ через окупацію рф.

Цього року ймовірним є ще більше скорочення площ. За прогнозами аграріїв, урожай зернових очікується на рівні 34 мільйонів тонн. І хоча це на 43% менше від торішнього врожаю, зернових для внутрішнього споживання, говорять, вистачить.

У першому півріччі прогнозують лише подорожчання житнього хліба, оскільки врожай жита, який зібрали восени, є недостатнім. Загалом дефіцит хліба нам не загрожує, а вартість може зрости ще на 5-7%.

Влітку минулого року всіх шокувала ціна на гречку – 100 гривень за 800-грамовий пакет. Але після збирання нового врожаю крупа подешевшала. Тут відіграла роль як врожайність гречки, так і падіння обсягу споживання. Але далі знижуватися ціни на гречку не будуть.

Не так значно – всього на 2-5 гривень – впала вартість пшона та довгозернистого рису. Протягом року значного зростання цін на крупи не передбачається.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: