Нацкомісія з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) скасувала розгляд підвищення цін на електроенергію на ринках «добу на період», балансувальному та внутрішньодобовому (за такими цінами платили підприємства, а не прості українці).
Як повідомляє Інтерфакс, під час засідання комісії її голова Костянтин Ущаповський, дані, які надали для перегляду цін, вже застаріли. Саме тому рішення було перенесено на невідомі терміни. Про це повідомляє сайт «Наше Місто».
«З огляду на те, що на енергогенеруючі компанії ТЕС не було покладено спеціальних обов’язків, рівні граничних цін, які були визначені за результатами відкритих обговорень, втратили свою актуальність», – йдеться в обґрунтуванні регулятора.
Спочатку комісія планувала підвищити ціни таким чином:
- ціну за години максимального навантаження – з 4000 до 4952 грн за МВт/годину;
- ціни за години мінімального навантаження – з 2000 до 2476 грн. за МВт/годину.
Зазначимо, загалом в Україні є обґрунтування для зростання цін на електроенергію як для населення, так і для промисловості. Ситуація в енергосистемі критична, а для ремонту та відновлювальних робіт потрібні мільярди доларів інвестицій.
Тарифи для населення України встановлює Кабінет міністрів. Він зобов’язав підприємства продавати струм за встановленим тарифом у 1,44 грн за кВт/годину при споживанні до 250 кВт/годину та 1,68 грн, якщо споживати більше.