Skip to content

Вірні Богу і Україні: про діяльність пластунів з Дніпра

Дарина Сухоніс

Патріотичні, щирі та віддані країні. Вони вимушені були тікати з України, а повернулись з приходом Незалежності.  Національна скаутська організація України Пласт є і у Дніпрі, повідомляє журналіст “Наше Місто” .

Історично так склалось, що створений Пласт був у 1911 році невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом в 1907 р., а вже 12 квітня 1912 р., у Львові пластуни склали першу Пластову присягу, Серед засновників організації був син Івана Франка Петро.


В основі назви «Пласт» є відповідник англійського «Scout» (розвідник), взятий за прикладом пластунів — козаків-розвідників. У Дніпрі сьогодні є 200 пластунів та 20 виховників. До речі, зазновник Бібліотеки Маккейна у Дніпрі теж пластун.

“Пластуни це українські скаути які вірні богу та Україні, які виховують дітей самодостатніми, самозарадними і саме дітей які люблять свою країну, для неї роблять усе що від них залежить”, – розовідає Ганна. Вона вже багато років у Пласті, є виховником, а її донька Настя теж пластунка.

Як живуть і допомагають ЗСУ дніпровські пластуни – дивіться у нашому сюжеті.

Категорія: Війна, Інтерв'ю, Новини Дніпра

Позначки: , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: