Skip to content

Хто і коли поверне переплату за спожитий газ: коментар “Дніпрогазу”

Софія Танченко

Новини Дніпра: В Україні з'явиться третя платіжка за газ

Зараз продаж і транспортування газу виконують різні компанії. На початку 2020 року послуги доставки газу винесли в окрему платіжку. Дніпряни часто запитують, коли ж повернуть переплату за спожитий газ, яка сформувалась станом на 1 травня 2022 року. У «Дніпрогазі» пояснили всю ситуацію, передає «Наше місто».

Як нагадали у «Дніпрогазі», у 2015 році газові компанії були реформовані за європейською моделлю. В результаті функції постачання та розподілу газу були відокремлені. Тепер продаж газу здійснюють спеціальні компанії-постачальники, а обласні та міські газові компанії перетворилися в Операторів газорозподільних мереж (ГРМ). У Дніпрі та Дніпровському районі таким Оператором ГРМ є АТ «Дніпрогаз».

Крім того, з 1 січня 2020 року послуги доставки газу були виключені з кінцевої ціни за газ та оплачуються окремо. Так як продаж газу і його транспортування здійснюють різні компанії, то й квитанції за газ та його доставку мають сплачуватись окремо. Гроші за газ отримує постачальник газу, а за доставку – газорозподільна компанія.

Тобто АТ “Дніпрогаз” надає послуги з доставки газу. Тому нарахування за спожитий газ не здійснює і тим паче, не отримує кошти за його продаж.

Тому споживачам необхідно звертатися саме до постачальника газу, розрахунки з яким здійснювались до 01.05.2022 р.

Для того, щоб дізнатись назву попереднього постачальника та звернутись для вирішення зазначеного питання, радимо уважно переглянути платіжки за спожитий газ.

Категорія: Важливо, ЖКГ, Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: