Skip to content

Чому не можна виносити сміття ввечері: забобони та сучасні пояснення

Олена Завгородня

Здавна вважалося, що краще не виносити сміття після заходу сонця. Також, за повір’ям, не слід цього робити в неділю – цей день краще взагалі не прибирати. Кожен сам обирає – вірити у народні забобони чи ні. Звідки пішла прикмета про сміття, читайте у матеріалі сайту «Наше Місто».

Наші прабабусі казали: виніс сміття на ніч – чекай у хаті неприємностей. Це могло залучити до сім’ї скруту та нестачу грошей. Матеріальне благополуччя залишить будинок разом із викинутим мотлохом.

Люди, які звикли вірити в домовика, не виносять сміття після заходу сонця, адже вважають, що цим вони ображають істоту. «Ображений домовик» прикличе в сім’ю клопіт та неприємності.

Ще одна версія пов’язана з потойбічним світом та нечистою силою. У народі кажуть, що час після заходу сонця – улюблений для нечисті, яка може спричинити біди та випробування.

Не рекомендує цього робити і практика фен-шуй. Згідно з її основними положеннями, якщо господар виносить сміття увечері – у будинку не буде грошей. Цей час краще провести з сім’єю та дітьми, а похід до сміттєвого баку відкласти на ранок.

Інша категорія людей переконана, що виносити сміття не слід у великі церковні свята і на світанку – адже це найсвітліший на енергетичному рівні час доби, який не варто засмічувати.

Окрім народних вірувань, прикмета має досить практичне пояснення. У темний час на вулиці може бути небезпечно. Біля сміттєвих баків часто гуляють собаки. Крім того, можна зіткнутися з нетверезою чи агресивною компанією. Увечері температура знижується, тому є ризик того, що, легко одягнувшись, ви занедужаєте.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: