Skip to content

Податок на авто в Україні 2023: кому доведеться розщедритися

Ксенія Куземко

Податок на авто в Україні 2023: кому доведеться розщедритися

З 1 січня 2023 року українці мають сплатити податки за свої авто. Розмір податку залежить від розміру прожиткового мінімуму. Транспортний податок в Україні поширюється на автомобілі віком до 5 років та вартістю від 375 мінімальних зарплат.  Про це пише «Наше місто» з посиланням на МВС України.

Ставку транспортного податку встановлено на рівні 25 тисяч гривень у календарний рік за кожен автомобіль, який підпадає під оподаткування.

За транспортні засоби, придбані протягом року, податок потрібно сплачувати з місяця реєстрації автомобіля. Податкова декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на машину, а податок сплачується, починаючи з місяця, у якому виникло таке право.

Якщо такий податок не сплачено протягом 60 днів, сума починає зростати. У перші 90 днів – плюс 10%; після 90 днів – 20%. Також у цьому випадку автомобіль чи інше майно можуть заарештувати (так звана податкова застава). При цьому користуватися машиною можна й у заставі, проте продавати чи дарувати її заборонено.

У той же час податкова може вилучити авто, продати його, з отриманої суми отримати платіж, а кошти, що залишилися, повернути вже колишньому власнику машини.

Нагадаємо, “Укрзалізниця” призначила додаткові поїзди до Різдва через Дніпро.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Поділитися: