Site icon Наше Місто

Історія Дніпра: таємниці та загадки вулиці Столярова

Невелика вулиця Столярова — колишня Фабрична, з’єднує проспект Дмитра Яворницького та Набережну. За півтора століття ця вулиця пережила бурхливу історію. Понад сто років тому звідси почалося електричне висвітлення Катеринослава. Тоді тут працював один із головних кінотеатрів міста. Повідомляє сайт «Наше Місто» з посиланням на Facebook.

Вулиця Фабрична була одним із центрів поселення катеринославських менонітів — німецькомовної релігійної групи, яка сповідувала протестантську релігію.

У 1851 р. тут засновано першу менонітську школу, яка служила і молитовним будинком.

На вулиці Фабричній стояли й млини менонітів братів Гезе — дуже шанованого у місті прізвища.

У 1902 р. 60 робітників виробляли тут 7 сортів борошна на значну суму 900 тисяч.

У 1895 р. спільно з Я. Езау, Г. Тевсом та братами Гезе, було відкрито ливарний та механічний завод з виробництва сільськогосподарських машин.

На початку 1900-х фабриканти Гезе перші збудували поряд зі своїм підприємством кінотеатр.

І з 1910 року на цьому місці були кінотеатри з різними назвами. І закінчилася ця історія кінотеатром «Батьківщина». На сьогоднішній день цей особняк виконує функції музею німецької діаспори.

Що ж до особняка, який знаходився по вул. Фабричній, 9. То від нього майже нічого не залишилося. Частково балки на даху, завалені стіни всередині будинку, віконні отвори, що покосилися, напівзруйнована фасадна стіна.

Сучасна визначна пам’ятка вулиці — фонтан «Амур» та Алея закоханих. Ці об’єкти відкрили у вересні 2003 р. Окрім скульптури зі стрілою, гостей зустрічає вбудований у тротуар металевий «рушник», на який рекомендується ставати молодятам.

Вулиця завдовжки всього два квартали змогла зайняти гідне місце в історії міста. Колись тут молилися та мололи муку. Сто років тут дивляться кіно. А тепер сюди приходять ще й молодята.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version