Skip to content

Історична загадка: на честь кого встановлена скульптура козака у парку Глоби (Відео)

Софія Танченко

Новини Дніпра: Козак з дубом відзначає ювілей

Постать Лазаря Глоби одна з найлегендарніших та загадковіших в історії Придніпров’я. Козак мав 4 млини та 2 великі ділянки, з яких зробив сади. Зараз це парки, якими подовжують насолоджуватись дніпряни. У парку ім. Лазаря Глоби під могутнім дубом є скульптура козака. Проте не кожен знає, кому вона встановлена, передає “Наше місто” з посиланням на ДніпроTV.

Козака з дубом встановили у 1972 році. Це робота скульптора Курильова. Відливали фігуру по фрагментах з металу. Триметровий пам’ятник заважив понад чотири тонни. Над ним розкинув свої гілки дуб-велетень. Відкриття монумента здивувало усіх!

За словами дніпровського історика Максима Кавуна, цей пам’ятник був дуже незвичним для радянського часу. Таке, щоб ставили пам’ятник не партійному діячеві чи герою війни, а старому козаку, було не характерно для 70-х.

Як виглядав Лазар Глоба — не збереглося жодного малюнку. Народився козак, попередньо, на Черкащині. Як з’явився у нашому місті — теж історична загадка. Жив спочатку навпроти Монастирського острова. Мав 4 млини і велику ділянку. Потім Глоба усе продав і перебрався на територію теперішнього однойменного парку, де висадив великий фруктовий сад.

Деталі у сюжеті.

Категорія: Відео, Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: