Skip to content

Я для себе визначив кілька версій: Геннадій Корбан про позбавлення громадянства

Новини Дніпра: Корбан про позбавлення громадянства

Незаконно позбавлений українського громадянства голова штабу тероборони Дніпра Геннадій Корбан зараз знаходиться у Лондоні, куди він приїхав після невдалої спроби повернутися до України. Журналістам ВВС News Україна вдалося поспілкуватися з ним та дізнатися, що особисто Геннадій Олегович думає з приводу позбавлення його громадянства та причин, які цьому передували, повідомляє сайт «Наше Місто».

Серед версій Геннадій Корбан озвучив спілкування с американською конгресменкою Вікторію Спарт і дружбу з журналістом Юрієм Бутусовим. Але найвірогіднішим він вважає варіант «через системне нерозуміння, яке виникло вже в процесі війни між регіональною владою та Кабінетом міністрів».

«Міста включилися активно у війну: Харків активно включився, Дніпро активно включився, Миколаїв включився, Запоріжжя. У Запоріжжі, на жаль, немає мера, тому там активність така собі.

І міста активно беруть участь у допомозі. Армія, тому що вони повинні розміщувати військових. Вони мають приймати медичну логістику, так. Вони мають приймати тіла загиблих. Це ж не везуть у село і не закопують, вибачте. Привозять до міста, треба зробити судово-медичну експертизу, треба вчасно поховати тіла, але залишити файл для того, щоб родичі могли ідентифікувати. Це багато складнощів.

Це навантаження лягло на міста. Але із містами ніхто не розмовляє. Тобто немає зворотного зв’язку з Кабінетом міністрів, намагаєшся звернутися – дивіться, тут є такий технічний момент, його треба вирішити. А там зайняті іншими речами.

З першого дня кожне місто, кожна регіональна влада прийняла так звану програму допомоги, програму тероборони. Гроші, що були у бюджетах, капітальні витрати, можна легко витрачати на армію, на територіальну оборону. Що, власне, і було зроблено, принаймні у Дніпрі. Це якось в інших регіонах не так популярно було. Я знаю, що у Житомирі це дуже активно робили. У Кіровограді активно це робили, а у Запоріжжі, наприклад, ні. Просто нічого не робили, дурня валяли.

Я вам скажу, що Дніпро на 1 серпня перевиконав бюджет. Це свідчить про що? Про те, що економіку переставили на воєнні рейки. І це є унікальна ситуація. Немає жодного міста, яке могло б повторити цей унікальний досвід! Країна не може повторити цей унікальний досвід. А Дніпро вийшов із плюсом. І це другий місяць поспіль. Хоча у перші місяці був провал», – сказав Геннадій Корбан.

Категорія: Важливо, Відео, Війна, Інтерв'ю, Новини Дніпра, Новини політики Дніпра, Особлива думка

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: