Доступне житло для молоді: умови та розрахунки

Евгентий Гольдман
    -
Доступне житло для молоді: умови та розрахунки

На сьогодні одне із найважливіших питань при створенні сім’ї — це наявність власного житла. Багато хто з жителів Дніпропетровщини  для його вирішення вже скористалися бюджетними програмами, що реалізуються за участі Дніпропетровського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», а саме програмами «Доступне житло» та «Молодіжне кредитування», Кредит з статутного капіталу Держмолодьжитла.

Програма «Доступне житло» відновила свою дію 28 листопада 2017 року. Дія  програми спрямована на те, щоб спростити можливість певним категоріям населення придбати нерухомість, а саме надання Державою фінансової підтримки на придбання житла від 30 до 50 відсотків. 

Учасниками програми можуть бути громадяни, які зареєстровані в Дніпропетровській області, та які потребують поліпшення житлових умов та перебувають на квартирному обліку, потребуючих поліпшення житлових умов; або громадяни які протягом останніх трьох років не мали у власності житлової площі; або громадяни, які мають у власності житлову площу, що не перевищує 13.65 кв.м.; середньомісячний грошовий дохід громадян та членів їх сім’ї, що приймають участь у цій програмі, у розрахунку на одну особу не перевищує трикратного розміру середньої заробітної плати у регіоні, згідно з даними Держстату.

 Для постановки в чергу на отримання держпідтримки необхідно заповнити заяву від сім’ї\чи одинокого громадянина, заповнити анкету контактної особи та за потреби анкети членів сім’ї контактної особи. Також є можливість подати заяву на участь у програмі через сайт регіонального управління: https://dp.molod-kredit.gov.ua/zhytlovi-prohramy/dostupne-zhytlo

Сайт також дає можливість детально ознайомитися з умовами програми, нормативною документацією, в онлайн режимі відслідковувати як рухається черга, надає відомості про громадян з якими вже підписано договори на отримання держпідтримки, та інформації, щодо розміру отриманої фінансової підтримки, крім того доступний до огляду розділ новин регіонального управління, щодо запрошення громадян для обрання об’єктів та обсягів фінансування, тощо. Все це є зручним інструментом в обміні важливою інформацією з клієнтами.

Для громадян, які потребують поліпшення житлових умов\або не мають у власності житлової площі, або ж мають житлову площу, що не перевищує 13.65 кв.м., можуть розраховувати на підтримку від держави в розмірі 30%. Ті ж самі громадяни, які крім цього ще мають статус учасника АТО можуть розраховувати на державну підтримку у розмірі 50%. Окремо потрібно виділити громадян, що мають статус внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) і також мають право розраховувати на держпідтримку в розмірі 50 %. ВПО не повинні мати на праві власності житла лише на підконтрольній території України, а житло що знаходиться на окупованій території не береться до уваги.

Державна підтримка розраховується з урахуванням норми житла, що становить 21 кв.м. на особу та додатково 10.5 кв.м. на сім’ю, тобто на одну особу норма житла буде 31.5 кв.м., на сім’ю з двох осіб вона становитиме 52.5 кв.м., та на трьох осіб відповідно — 73.5 кв.м.

Також розрахунок державної підтримка залежить від вартості кв.м. житла, що не повинна перевищувати граничноївартості квадратного метра загальної площі житла для населеного пункту за місцем розташування житла. Гранична вартість дорівнює опосередкована вартість 1 м2 (наказ Мінрегіону) * коефіцієнт:

1,75 — для м. Київ, Дніпро, Львів, Одеса, Харків

1,50 — для міст-обласних центрів та міст обласного значення з населенням понад 300 тис. осіб

1,25 — для міст обласного значення з населенням 100-300 тис. осіб

1,00 — для інших населених пунктів

Для прикладу розрахуємо розмір фінансової підтримки для сім’ї з двох осіб, що обрала житло у м.Дніпро.Опосередкована вартість кв.м. житла наразі у Дніпропетровській області складає 11488.00 грн., тобто гранична вартість для м. Дніпро становить 20104.00 грн (розрахунок  11488*1.75= 20104.00 грн.)

Таким чином:

Максимальний розмір фінансової підтримки для громадян, що потребують поліпшення житлових умов:

52.5 *20104.00* 30%= 316638.00грн.

Максимальний розмір фінансової підтримки для громадян, що мають статус ВПО:

52.5 *20104.00* 50%=527730.00грн.

Слід зазначити, що якщо сім’я складається із різних категорій громадян,що матимуть різний розмір фінансової підтримки, то відповідно і держпідтримка обліковується як сума добутків норми житла кожного із членів сім’ї на відповідний відсоток фінпідтримки ( 30% чи 50%).

Доступне житло для людей починається з доступності їх вибору. Тому зараз модернізована державна житлова програма Доступне житло надає таку можливість та  задовольняє потреби тих, хто дійсно потребує допомоги. Сьогодні відбір об’єктів, що беруть участь в цих програмах, громадяни проводять самостійно і це сприяє створенню більш комфортних умов для придбання житла.

Варто зазначити, що від 50 до 70 відсотків вартості житла, громадяни повинні внести на свій особовий рахунок, відкритий ними в банку-агенті ( з яким у регіонального управління підписано угоду про співпрацю) в строки зазначені в  договорі, а саме протягом трьох робочих днів з дати підписання договору.

На реалізацію цієї програми у 2017 році було спряовано 30 млн.грн. коштів на всю Україну, у 2018 році 100млн.грн., а у поточному році також виділено лише 100 млн.грн. з державного бюджету, із яких лише 7.6 млн.грн. на Дніпропетровщину. Зрозуміло, що такими темпами неможливо швидко забезпечити житлом усіх бажаючих, але плануємо збільшення обсягів фінансування на реалізацію цієї програми, не лише з державного бюджету, а і з бюджетів міста Дніпра, Дніпропетровської області, м. Кривий Ріг,бюджетів ОТГ, інших міст нашої області. Це стане не лише вирішенням житлових проблем населення Дніпропетровщини, а і підтримає будівельну галузь нашого регіону, що в свою чергу буде поштовхом загальному економічному розвитку регіону. Безумовно забезпечення населення житлом є важливим фактором, що характеризує розвиток суспільства, тож плідна співпраця Фонду із Державою потроху приносить свої плоди. Дніпропетровське регіональне управління Держмолодьжитла запрошує до співпраці органи місцевого самоврядування долучитись до реалізації програми Доступного житла та показати містянам та жителям області реальну підтримку держави у вирішенні найбільш болючих питань суспільства.

Кредит з статутного капіталу Держмлодьжитла

Молоді громадяни мають можливість придбати житло у кредит на пільгових умовах (за відсотковою ставкою, що є нижчою за облікову ставку НБУ) за рахунок власних  коштів (коштів статутного капіталу) Держмолодьжитло.

Кредит надається молодим громадянам до 35 років на будівництво або придбання житла, сума кредиту  становить до 90% вартості житла, плата за користування кредитом 14,1% річних, термін повернення кредитних коштів до 30 років.

Право на перевагу в отриманні кредиту мають молоді сім’ї, в яких один із членів сім’ї (чоловік або дружина) брали участь безпосередньо в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення,а також сім’ї молодих громадян, учасників антитерористичній операції, що загинули у період проведення в антитерористичній операції.

Ми відкриті для всіх бажаючих прийняти участь у житлових програмах, що реалізуються Дніпропетровським регіональним управлінням. Більш детальну інформацію можна отримати на нашому сайті: https://dp.molod-kredit.gov.ua

Звертайтесь за консультаціями за телефоном регіонального управління 073-420-29-10

Приходьте особисто за нашою адресою: м.Дніпро вул.Робоча 22а

З повагою працівники регіонального управління.

Поделиться: