Дим від горілого листя — штраф та купа захворювань

Юлия Мухина
    -

%d0%b4%d0%b8%d0%bcЧадний газ, пил, окис азоту, важкі метали, діоксини. Всі ці шкідливі речовини потрапляють в повітря разом з димом від горілого листя. У людей, які вдихають таке повітря, знижується імунітет, посилюються хронічні і серцево-судинні захворювання. Як прибирати листя безпечним для здоров’я способом, розповіли в департаменті екології та природніх ресурсів Дніпропетровської ОДА.

Щоосені мешканці приватних будинків починають прибирати свої господарства від опалого листя. Більшість вирішує його спалити, не підозрюючи про шкоду диму від такого багаття.

Як розповідають в департаменті екології та природніх ресурсів Дніпропетровської ОДА, при згорянні однієї тони листя у повітря потрапляє понад 30 кілограмів чадного газу. В організмі людини він блокує доставку кисню до органів. Також у повітря підіймається пил, окиси азоту, важкі метали. Все це осідає в легенях та призводить до зниження імунітету, захворювань на алергію, астму та серцево-судинної системи. В тліючому листі виділяється бензапірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання.

«Спалювання листя – це злочин, і він карається за законом. Кожен, хто не розуміє цього, сплатить штраф – близько 300 гривень. Однак прибирати подвір’я можна й без шкоди для екології. Листя потрібно компостувати. Це легко та корисно», — наголошують у департаменті екології та природних ресурсів ОДА.

Прибирати без шкоди для здоров’я опале листя рекомендують до компостної ями. Протягом зими листя перетвориться на компост, який навесні можна використати для удобрення ґрунту. Сухе листя також можна просто розіслати рівним шаром на городі та перекопати землю. Ґрунтові організми самі перероблять листя в родючий гумус.

Поделиться: