Skip to content

Верните Геннадию Корбану гражданство: известный юрист зарегистрировал петицию

Валерия Доброта

Петиція по Корбану

Известный украинский юрист и правозащитник Андрей Магера инициировал петицию о пересмотре ошибочного решения и отмены Указа Президента Украины в части прекращения гражданства Украины Геннадия Корбана, сообщает «Наше Місто»  со ссылкой на сайт Президента.

Вот что написал Андрей Мегера о своей инициативе:

Як відомо, у ЗМІ з’явився текст Указу Президента України (N 502/2022) від 18 липня 2022 року. За цим Указом було припинено громадянство України уродженця і мешканця українського міста Дніпра Геннадія Корбана.

«На мою думку, главу держави свідомо чи несвідомо було введено в оману, а сам Указ, як помилковий, підлягає скасуванню з таких міркувань.

1. Інформаційний ресурс «Бабель» 22 липня оприлюднив текст акту про вилучення прикордонниками паспорта Г. Корбана для виїзду за кордон.

В цьому акті зазначено, що ПАСПОРТ ВИЛУЧАВСЯ не в іноземного громадянина, а В АПАТРИДА (особи без громадянства).

Держава, в особі посадової особи державного органу офіційно шляхом складення документа, визнала відсутність в Г. Корбана іншого громадянства.

2. Сайт «Укрінформ» повідомив, що 28 липня на спільній прес-конференції (чи спільному брифінгу) Президентів України і Литовської Республіки Володимиром Зеленським було заявлено буквально таке: «… Ми на регулярній основі надаємо громадянство нашої держави або ПОЗБАВЛЯЄМО…»

Проте Конституція України в частині першій статті 25 чітко констатує: «Громадянин України не може бути позбавлений громадянства».

3. Для мене є незаперечною роль Г. Корбана в організації опору російським окупантам як у 2014 році, так і в 2022 році.

На моє глибоке переконання, поява вищезгаданого Указу не сприяє консолідації усіх проукраїнських державницьких сил в Україні.

4. Виданий Указ суперечить не лише Конституції України, але й низці багатосторонніх міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана законами України.

Зокрема, частиною національного законодавства і обов’язковими до виконання в Україні є:

1) Конвенція про статус апатридів 1954 року;

2) Конвенція про скорочення безгромадянства 1961 року;

3) Європейська конвенція про громадянство 1997 року.

Відтак мною ініційовано на веб-сайті Президента України електронна петиція щодо виправлення помилки та перегляду (скасування) Указу Президента України (N 502/2022) від 18 липня 2022 року в частині Геннадія Корбана.

Вважаю, що від помилок у житті не застрахований ніхто, в тому числі Президент України.

Проте здатність визнати свою помилку та її виправити є не слабкістю, а силою людини. Тим більше це важливо тоді, коли стосується вищих посадових осіб держави.

Закликаю громадян України підтримати мою електронну петицію за таким лінком: https://petition.president.gov.ua/petition/158884?fbclid=IwAR34b7Q9H6kxow0tn5tiaQJLFRe-p0cZXPG_7eOnGiMgXszJJlwED10RKrY

Новини Дніпра: Петиція Корбан - Наше Місто
Новини Дніпра: Петиція Корбан - Наше Місто
Новини Дніпра: Петиція Корбан - Наше Місто
Новини Дніпра: Петиція Корбан - Наше Місто

Подписать петицию нажмите здесь.

Категория: Война, Новости Днепра, Новости политики Днепра

Метки: , ,

Поделиться: