Від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України місто Дніпро стало справжнім хабом для сотень тисяч вимушених переселенців. За весь цей час у місті прихистили і 260 дітей без батьківського супроводу. Це малеча, яка тікала від війни з родичами або іншими дорослими, але без батьків. Майже 2 десятки дітей і досі не можуть зв’язатися з батьками, бо ті й досі вважаються зниклими безвісти. Журналісти сайту «Наше місто» поспілкувались з 9-річною маріупольчанкою Алісою, яка з тіткою та бабусею втекла з рідного міста до Дніпра.
Родина з Маріуполя, і до кінця березня знаходилася там. Дівчинка приїхала без батьків. Її тато боронить кордони, а мама залишилася у Маріуполі. Жили великою родиною в будинку на березі моря, і на власні очі бачили, як з води рашисти обстрілювали їхнє рідне місто.
«У мене було одне невеличке віконечко і я бачила, як стоять кораблі. А потім залп, залп, залп… У мого друга навіть капелюха знесло. Згодом прильоти були все гучніше та гучніше. Було враження, що все летіло в наш дах», — згадує Аліса.
З Маріуполя вдалося виїхати в кінці березня, коли будинок, в якому мешкала родина з друзями, згорів через влучання ворожих боєприпасів.
Виїжджати довелося на власній машині через Бердянськ до Запоріжжя.
«У Бердянську хочу сказати, що було нестерпно. Було саме усвідомлення того, що поки наші рідні з ними борються, ми повинні на них дивитися і посміхатися. Для мене це було найгіршим відчуттям», — розповідає тітка Аліси Людмила.
Аліса знайшла в Дніпрі нових друзів і тут завершила навчальний рік. Дівчинка мріє повернутись до Маріуполя, але поїде за однієї умови – коли над її рідним містом майорітиме український прапор.
Більш детально дивіться у відео:
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що експертиза ДНК підтвердила загибель героя з Нікопольского району.
Категория: Видео, Новости Днепра, Общественные и социальные новости Днепра
Метки: Мариуполь, Переселенцы