Skip to content

Мисливець на танки: історія бійця 93ОМБр

Мисливець на танки: історія бійця 93ОМБр

Цей усміхнений молодий хлопець  — військовослужбовець Євген. Він боронить Україну у лавах ЗСУ. І його називають «мисливцем на танки» у 93ОМБр, передає журналіст «Наше Місто».

Євген, позивний Коливан, родом з Сум. Сирота, є двоє сестер, з однією підтримує відносини. Служить в армії Євген вже сьомий рік

24 лютого він був у потягу на Сумщині.

«Я добре пам’ятаю цей день, ми тоді ще двох полонених взяли», — каже Коливан і посміхається.

Мисливець на танки: історія бійця 93ОМБр

За час повномасштабного наступу рф на його особистому рахунку вже два танки.

 «Бувають моменти, коли всі бояться танків, це нормально. Але я цей момент вичікував і два танки так завалив. Один я помітив  у посадці і в бочину його. А через пару діб підбив ще однин», — посміхається Коливан.

Хлопець говорить про це так легко, ніби про риболовлю. Хоча в ці моменти між ним і ворожою технікою було якихось 1,5 кілометри…

Мисливець на танки: історія бійця 93ОМБр

 «Вам не було страшно? Ви так легко про це говорите!» — не втрималась я.

Євген сміється.

«Ясно, що це не легко! Коли він повернув на мене ствола, я з такими очима стрибнув у найближчу воронку! Прислухаюсь – немає нічого. Бачу- ствол в іншу сторону. Я за ПТКР  (Протитанкова керована ракета, — прим.автора) і ушатав його!» — каже Коливан.

Каже, що перша думка була – у ворога на дві одиниці техніки менше.

Цікаво, що Євген – технік роти, тобто він відповідає за стан техніки. Він не піхотинець, говорячи простою мовою – це не його основна робота – нищити техніку ворога.

«Потім казала: «Нічого собі, Коливан танк зафігачив! Коли почули про другий – почали легенди складати», — каже він.

Побратими відзначають, що Євген дуже скромний.

Мисливець на танки: історія бійця 93ОМБр

«У мене особисто, як у командира, він викликає дружнє захоплення, — каже офіцер Володимир, позивний Вікінг, —  він, можна сказати, врятував наш підрозділ від розгрому, адже коли була  складна ситуація і ворожі танки прорвали оборону, і вже обстрілювали позиції з достатньо близької відстані, Євген спромігся зробити це – прицілився і розстріляв два танки і один  підбив. І це зняло певно напругу у нас на флангах і дало можливість перегрупувати війська і завдати більш суттєвого удару за допомогою артилерії. І зайняти позиції. Такою людиною я пишаюсь!  А ще він головний технік роти – він за допомогою викрутки і скотча може зробити так, що бойова машина, яка перед цим не їздила, може поїхати і почати стріляти! Я, як командир, пишаюсь, що ми служимо в одному підрозділі!»

На питання про те, які його мрії після перемоги, Євген відповідає просто – повернутись додому.

Мисливець на танки: історія бійця 93ОМБр

«А ще звільнитись з армії, будувати будинок і посадити виноградник, щоб готувати вино. Хоча, це довго чекати, поки виросте виноград. Років шість…Так і зроблю, якщо дасть Бог», — задумливо посміхається він.

Дарина Сухоніс-Табацька, фото Валерій Кравченко

Категория: Война, Новости Днепра

Метки: , ,

Поделиться: