Skip to content

День па’мяті жертв голодоморів: у Дніпрі поклали квіти до пам’ятного хреста

Редакция "Наше мiсто"

Редакция "Наше мiсто"

День па'мяті жертв голодоморів: поклали квіти до пам’ятного хреста - новости Днепра

27 листопада у Дніпрі, біля хреста на увічнення пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років у парку ім. Писаржевського, з нагоди 88-х роковин Голодомору зібралися представники міської влади, Громадської ради при Дніпровській міській раді, Музею спротиву Голодомору, релігійних громад міста. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих від штучного голоду в нашій країні, а також поклали квіти до пам’ятного хреста.

«Скільки б не пройшло років, але про трагедію штучних голодоморів, коли помирали люди страшною смертю, повинні пам’ятати і цінувати те, що маємо сьогодні», — сказав заступник міського голови Костянтин Цепенніков.

День па'мяті жертв голодоморів: поклали квіти до пам’ятного хреста - новости Днепра

Директорка Музею спротиву Голодомору Лілія Богачева зазначила, що сьогодні вшановуємо пам’ять кожної людини, яка була знищена комуністичною тоталітарною системою.

«Голодомори — трагічні події для всього українського народу. Ми повинні завжди про це пам’ятати, щоб ніколи знову не допустити повторення такої біди. Величезний людський потенціал нашої країни було знищено. Закликаємо усіх співвітчизників згадати сьогодні усіх загиблих від голоду, вшанувати їхню пам’ять хвилиною мовчання о 16:00 і долучитися до всеукраїнський акції «Запали свічку», поставивши її на підвіконні своїх осель», — наголосила Лілія Богачева.

Зі свого боку, представниця Громадської ради при Дніпровській міській раді Лариса Сурженко зазначила: «Вшановувати пам’ять загиблих внаслідок тих трагічних подій голоду, зокрема і такими заходами, важливо. Це приклад передусім для підростаючого покоління, щоб у майбутньому ніколи не повторилося такого страшного лиха».

День па'мяті жертв голодоморів: поклали квіти до пам’ятного хреста - новости Днепра

Нагадаємо, щороку в четверту суботу листопада в Україні відзначають День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, а також голодоморів 1921-1922 та 1946-1947 років.

Категория: Новости Днепра, Общественные и социальные новости Днепра

Метки: 

Поделиться: