Skip to content

Коли серцю не личить «корона»: як захистити серцево-судинну систему під час пандемії ?

Редакция "Наше мiсто"

Редакция "Наше мiсто"

Як захистити серцево-судинну систему під час пандемії

Сьогодні вже доведено, що коронавірус шкодить не лише нашим легеням, а й нашому серцю. Чисельні дослідження показують: проблеми з серцево-судинною системою мають до 30% пацієнтів з CОVID-19, навіть серед тих, хто до хвороби знав, де в нього серце, лише за підручником з анатомії.

Чому серцю не личить «корона» та як вберегти його під час пандемії, розповідає Ірина Феоктістова, лікарка-кардіолог медичного центру Незалежної лабораторії ІНВІТРО.

Які проблеми для серцево-судинної системи несе CОVID-19?

Перш за все це міокардит — ураження серцевого м’язу (міокарду), ішемія —  порушення кровопостачання міокарда через ураження коронарних артерій серця,  а також вже всім відомі тромбози.

Чому вони виникають?

Вірусні захворювання в принципі ускладнюють перебіг усіх хронічних захворювань. Але навіть здорове серце може бути ураженим або безпосередньо вірусом, який проникає всередину серцевого м’яза та викликає в ньому запальний процес, або імунними реакціями організму. Через CОVID-19 сьогодні, певно, всі знають про цитокіновий шторм – гостру запальну гіперреакцію організму, коли наш імунітет у відповідь на проникнення вірусу «оголошую загальну мобілізацію» та починає атакувати власний організм. І серце страждає чи не найперше.

Крім того, коронавірусна інфекція супроводжується ризиком утворення тромбів, і якщо до хвороби пацієнт вже мав проблеми з судинами (а кількість таких пацієнтів щороку збільшується, і вони дедалі молодшають), одним з наслідків CОVID-19 для нього може стати виникнення ділянок з порушенням кровопостачання — ішемії серцевого м’яза.

Як людині, яка до коронавірусу не мала проблем з серцем, розпізнати тривожні симптоми?

Усі мають знати про перші ознаки інфаркту: біль в грудній клітці, задишка, утруднення дихання, слабкість. Але сьогодні ці симптоми можна переплутати з симптоматикою CОVID-19, який діагностується лише за допомогою лабораторних тестів — ПЛР або експрес-тесту на антиген. Щодо серцево-судинної системи, незалежно від того, чи є ви постійним пацієнтом кардіолога,  чи жодного разу ще не зверталися до цього лікаря, вас мають насторожити наступні симптоми: біль в ділянці серця або за грудиною, яка віддає в ліву руку або під ліву лопатку, задишка з утрудненним вдихом, часте або навпаки повільне серцебиття, набряки нижніх кінцівок, безпричинна слабкість, підвищення артеріального тиску. Якщо маєте хоч одну з ознак, негайно зверніться до кардіолога.

Що б ви порадили для запобігання проблемам з серцем тим, хто перехворів на коронавірус?

По-перше, всім, хто переніс CОVID-19, незалежно від тяжкості протікання хвороби та доковідного стану серцево-судинної системи, пройти комплексне обстеження у кардіолога. В принципі, таку пораду сьогодні можна дати усім українцям, враховуючи, що близька 30% тих, хто перехворіли, не увійшли до офіційної статистики, в тому числі й тому, що хворіли безсимптомно і могли просто не знати про свій «коронний» статус. 

Що має входити до такого обстеження?

Це і лабораторна, і функціональна діагностика, на підставі якої лікар-кардіолог зможе виявити, в якому стані ваша серцево-судинна система, чи вплинув на неї коронавірус, чи є якісь ризики для вашого серця. Таке комплексне обстеження ви можете пройти в медичному центрі «ІНВІТРО», на пр. О. Поля, 1/9.

Здати відповідні медичні аналізи для оцінки кардіоризиків — в лабораторії «Інвітро» є всі необхідні для діагностики стану серцево-судинної системи тести.

Зробити ЕКГ — це надійний і доступний метод оперативного виявлення таких серйозних станів як інфаркт міокарду, кардіоміопатія, міокардит, аритмія, тахікардія та ін.

Пройти прийом у лікаря-кардіолога — за результатами лабораторного і функціонального обстеження він встановить діагноз та призначить лікування. 

Ірина Феоктістова — лікарка-кардіолог.

Проводить діагностику та лікування захворювань серцево-судинної системи.
Веде прийом в медичному центрі ІНВІТРО (м. Дніпро, пр. О. Поля, 1/9). Запис за тел. 0 800 302 200

ІНВІТРО  — більше ніж лабораторія!

Комплексні медичні послуги — пр. Поля, 1/9, м. Дніпро:

  • прийом лікаря-терапевта та вузьких спеціалістів — кардіолога, невропатолога,

акушера-гінеколога;

  • УЗД та ЕКГ;
  • внутрішньом’язові та внутрішньовенні ін’єкції, крапельниці під наглядом лікаря;
  • понад 500 видів загальноклінічних, біохімічних, імунохімічних, мікробіологічних та

ПЛР-досліджень з безкоштовною консультацією лікаря щодо результатів аналізів;

  • сервіс виклику медичної бригади додому до пацієнта.

Категория: Новости Днепра, Общественные и социальные новости Днепра

Метки: 

Поделиться: