Skip to content

Діяльність мікрокредитних організацій практично не регулюється державою – депутат міськради Антон Андрієнко

Редакция "Наше мiсто"

Редакция "Наше мiсто"

Діяльність мікрокредитних організацій практично не регулюється державою – депутат міськради Антон Андрієнко

Пропозиціонер Антон Андрієнко взяв участь в онлайн-дискусії ПРОпозиціонери Клубу, присвяченій мікрокредитуванню. За даними на кінець 2020 року понад 2 мільйони українців знаходилося в реєстрі боржників. Тільки мікрокредитним організаціям вони заборгували понад 15 мільярдів гривень. Це вже не тільки економічна, а й соціальна проблема.

На відміну від банків, діяльність яких чітко організована і регулюється, мікрокредитні організації відчувають себе досить вільно, переконаний депутат. Хоча останні мають потрапити під не менше, а навіть більше регулювання, ніж банківська система Більше того, новий закон про колекторську діяльність узаконює її і надає колекторам максимальну свободу. Починати вирішувати проблему треба з простого, переконаний Антон Андрієнко.

«На законодавчому рівні треба максимально обмежити рекламу відповідних установ і їхніх послуг. Бо популяризація різних місць, де можна швидко «збити грошей» призводить до того, що борги накопичуються, відсотки та штрафи підвищуються, відповідно, люди потрапляють у замкнене коло, з якого вирватися самотужки просто неможливо. Зростає кількість самогубств. Тому моя пропозиція така: по-перше, на національному рівні має бути прийняте законодавство, яке дає певні важелі для держави, як з банками, щодо закручування гайок для мікрокредитних організацій. А  по-друге, довести до ладу закон про колекторську діяльність. Бо кількатисячні штрафи за порушення – це ні про що», – зауважив пропозиціонер.

Категория: Новости Днепра, Общественные и социальные новости Днепра

Метки: 

Поделиться: