Депутат Дніпровської міськради від ПП «Пропозиція» Антон Андрієнко під час засідання ПРОпозиціонери Клубу аргументував свою пропозицію запровадити жорсткі вимоги до атестації українських вишів, скоротити їхню кількість і переглянути доцільність існування тих навчальних закладів, які створювалися під популярні в радянські часи галузі промисловості.
З-поміж майже двох десятків вишів, які працюють в Дніпрі, ефективну, якісну і затребувану в сучасних умовах освіту дають далеко не всі, розповів депутат-пропозиціонер.
«Проблема в тому, що вони всі були засновані ще за радянських часів і будувалися на необхідності тодішніх підприємств. На теперішній момент ми розуміємо, що багато з них зникли. То ж якщо раніше вищі навчальні заклади продукували кадри для підприємств радянської промисловості, то тепер вони просто продукують людей з дипломом про вищу освіту, яким на ринку праці часто немає чого робити. Тому можемо спостерігати велику кількість людей, які, умовно кажучи, мають вищу технічну освіту, а працюють за іншою взагалі спеціальністю. Бо головним критерієм, як ми знаємо, є наявність вищої світи, і не важливо якої. Саме тому кількість вищих навчальних закладів потрібно зменшувати за рахунок і атестації і принципу економічної доцільності як для держави, так і для конкретного регіону».
Антон Андрієнко також навів приклад успішного приватно-державного партнерства в галузі освіти, який обстоює партія «Пропозиція»:
«В Дніпрі один великий металургійний завод, який власним коштом побудував такий цікавий ланцюг. По-перше, в школах вони планують ввести певні класи для зацікавлення школярів технічними науками. По-друге, вони мають договір з Дніпровської політехнікою на певні спеціальності, необхідні для їхнього підприємства. І таким чином вони вибудовують зацікавленість з дитинства, щоб потім ці діти отримували відповідну вищу освіту і приходили до них на роботу. Такі нові ланцюги мають з’являтися по всій Україні».