24 вересня 2021 року свій сторічний ювілей відзначив Коледж електрифікації Дніпровського державного аграрно-економічного університету – один із старіших закладів фахової передвищої освіти Придніпров’я. З цієї нагоди було видано альманах про історію коледжу.
«Ця книга вийшла у серії видань бібліотеки журналу «Бористен», яка розпочала свою діяльність у 1991 році. Це історичний альманах, який буде цікавий студентам, випускникам і просто тим, хто цікавиться історіює Дніпропетровщини. Я став автором розділу про міжнародну співпрацю, адже у коледжі загалом увагу приділяють і гуманітарно-патріотичному вихованню, це дуже важливо!», — зазначає упорядник книги, журналіст і письменник Фідель Сухоніс.
Коледж електрифікації веде свій початок від 1921 року, коли у Катеринославі було відкрито Межовий (з 1923 року – землевпорядний) технікум.
«У грудні 1956 року землевпорядний технікум було реорганізовано у Дніпропетровський технікум електрифікації сільського господарства (ДТЕСГ). Восени 1958 року для ДТЕСГ було зведено навчальний корпус на проспекті Гагаріна, 95. А з 1997 року коледж став структурним підрозділом Дніпровського державного аграрно-економічного університету. Проте тісна співпраця наших закладів освіти має тривалу історію. Не одне покоління випускників спочатку технікуму, а сьогодні Коледжу електрифікації продовжували своє навчання у стінах аграрно-економічного університету. Загалом же за сто років своєї роботи (1921-2021) Коледж підготував більш ніж 13 300 фахівців середньої ланки: землевпорядників, гідротехніків, меліораторів, будівельників та електриків. Сьогодні Коледж електрифікації проводить підготовку фахових молодших бакалаврів за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Звичайно, серед студентів більше хлопців, аніж дівчат. Загалом у нас навчається 200 студентів і працює 30 викладачів. А от серед викладачів, навпаки, більше жінок» — зазначає Юрій Пахоменков, заступник директора коледжу.
Випускники коледжу, за словами авторів книги, працюють у 20 країнах світу, в тому числі США та Европі. Деякиз розшукали спеціально для інтерв’ю.
Від 2010 року керівником коледжує Микола Петрович Цоколенко, який сам закінчив ДТЕСГ у 1975 році і пройшов увесь шлях від молодого спеціаліста до директора закладу освіти.
«Педагог, учитель, освітянин – це не тільки професія та покликання, це ще й образ мислення. Адже справжній Учитель зароджуєте в своїх вихованцях зерна доброти і людяного ставлення до оточуючих. Напрочуд важливо, щоб педагог у повній мірі усвідомлював свою громадянську місію, яка полягає у вихованні в наших дітях моральних цінностей, передачі їм досвіду поколінь та залученні до перспективних новаторських тенденцій. І кожен раз спілкуюючись з директором Дніпровського коледжу електрифікації Миколою Цоколенко я пересвідчуююся наскільки цей чоловік багатий на якості справжнього освітянина», — наголошує Фідель Сухоніс.