Skip to content

Де у Дніпрі допомогають людям з наркозалежністю

Редакция "Наше мiсто"

Редакция "Наше мiсто"

Де у Дніпрі допомогають людям з наркозалежністю - новости Днепра

Родич, який приймає наркотики, — горе для будь-якої сім’ї. Всі гроші йдуть на його утримання, а близькі люди потрапляють у співзалежність, руйнуючи свою особистість на догоду іншому. Реабілітаційний центр для залежних у Дніпрі — шанс вибратися з цього капкану, отримати підтримку й довіритися тим, хто здатен надати комплексну допомогу. Вартість визначає кількість послуг, яку пацієнт отримує під час перебування в філії МАА. Це залежить від його віку й стану здоров’я, терміну вживання препаратів та інших чинників. В середньому місяць перебування в центрі реабілітації з харчуванням та усіма послугами може коштувати 8-10 тисяч гривень.

Де у Дніпрі допомогають людям з наркозалежністю - новости Днепра

«Вже 12 років наша організація працює в напрямку боротьби з алко, нарко та ігровою залежністю.
Філії Міжнародної Антинаркотичної Асоціації функціонують у різних містах України. Засновникам організації вдалося об’єднати під своїм началом професіоналів, які досягли певних висот у вибраній області. В основі лікування наркоманії у Дніпрі — відома всьому світу програма «12 кроків», що отримала тисячі позитивних відгуків і дозволила залежним людям впоратися з цією бідою. Відносини між пацієнтами та лікарями будуються на довірі. Завдяки роботі психотерапевтів або психологів, заняттям у групі, відновленню соціальних зв’язків людина розкривається, усвідомлює справжні причини своєї хвороби та добровільно погоджується на тривале лікування. Нещодавно ми провели програму-тренінг «Громадянсько-правова ресоціалізація, самоврядування та інформаційна гігієна» за підтримки міськради Дніпра. Подібні тренінги — це повернення залежної молоді до повноцінного соціального та громадського життя. Аби молодь, після проходження реабілітації, шукала себе у житті — нові знання, професії» — каже Олександр Шуляк, волонтер Громадської спілки «Міжнародна Антинаркотична Асоціація«, який багато років тому спішно подалав свою 11-річну залежність від наркотиків. Наразі він волонтер та психолог з двома вищими освітами.

Де у Дніпрі допомогають людям з наркозалежністю - новости Днепра

Євгеній вже пройшов річну реабілітацію і наразі поступово змінює своє життя на краще. Каже, шкодує про втрачені роки, які витратив на наркотики.

Де у Дніпрі допомогають людям з наркозалежністю - новости Днепра

«Мені було 20 років, коли я почав, зараз мені 30. Я мрію про родину, адже багато моїх однокласників вже встигли одружитись народити дітей, а дехто — навіть розлучитись. Але наразі я займаюсь своєю реабілітацією. Мої рідні мене підтримують, в тому числі і фінансово. Під час тренінгу мені було цікаво дізнатися, як функціонує місцевий бюджет, що таке децентралізація, як убезпечити себе від впливу та маніпуляцій у медіа. Також ми говорили про меді та новини, наприклад, що потрібно перевіряти ту інформацію, що надходить людині ззовні, та перевіряти надійність джерел, з яких вона надійшла»

Де у Дніпрі допомогають людям з наркозалежністю - новости Днепра

Щорічно в Україні від вживання наркотичних речовин вмирає приблизно сто двадцять тисяч осіб, що, власне, стосується також і нашого міста. Логічно, якщо згадано лікування наркозалежності в Дніпрі, то сама наркоманія — хвороба. Вона виступає одним із підвидів хімічної залежності.

Якщо говорити коротко, то це:

  • неконтрольована (компульсивна) поведінка (потяг, надмірне вживання речовини попри видиму шкоду);
  • погіршення у всіх життєвих сферах (у вузьких колах відоме, як вплив на БПСД — біо-, психо-, соціо-, духовну частину життя);
  • хронічний перебіг хвороби, що вимагає постійного самоконтролю (сюди ж відноситься невиліковність);
  • прогресія при відмові від одужання;
  • можливість рецидиву через нехтування основними рекомендаціями (того ж негласного правила HALT — не бути голодним, злим, одиноким, втомленим).

У кожної людини наркозалежність може проявлятися індивідуально, враховуючи минулий життєвий досвід, але в основному її перебіг досить передбачуваний та піддається впливу.

Де у Дніпрі допомогають людям з наркозалежністю - новости Днепра

«В червні – серпні 2021 року Громадська спілка «Міжнародна Антинаркотична Асоціація», Дніпропетровська Обласна Громадська Організація «Дніпропетровський Центр Здорової Молоді» та Громадська організація «РОБЛЮ ДНІПРО ЗДОРОВИМ» за підтримки Дніпровської міської ради в рамках «Програми розвитку місцевого самоврядування, соціальних заходів для людей похилого віку та висвітлення діяльності Дніпровської міської ради на 2021 – 2025 роки» реалізувала проєкт Програма-тренінг «Громадянсько-правова ресоціалізація, самоврядування та інформаційна гігієна». Головна метою є – повернення залежної молоді до повноцінного соціального та громадського життя.
Протягом тренінгового курсу модулю «Самоврядування» учасники підвищили обізнаність у:
структурі органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування їх підпорядкування та взаємозв’язок з один з одним та з населенням;
напрямах діяльності виконавчих комітетів місцевих рад, їх структурних підрозділів та комунальних установ (заклади освіти, культури, спорту, молодіжні центри/простори, тощо), які надають послуги для населення;
яким чином можна впливати на рішення влади та що таке участь у процесі прийняття рішень;
як розподіляється бюджет територіальних громад та що собою уявляє бюджет участі;
що таке проект, як його підготувати і презентувати та як його можна подати на бюджет участі;
створили власний бюджет участі реабілітаційного центру, розробили проекти та навчились їх презентувати»Протягом тренінгового курсу «Основи цифрової гігієни» учасники дізналися, як убезпечити себе від впливу та маніпуляцій у медіа. Також вони зрозуміли власну відповідальність під час отримання інформації та під час її передачі й навчилися важливій навичці критичного сприйняття інформації. Загалом, отримали багато цікавої і корисної інформації ! Міськрада Дніпра зажди рада підтримати такі ініціативи!» — наголосив Андрій Торопов , представник управління внутрішньої політики департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради

Категория: Новости Днепра, Общественные и социальные новости Днепра

Поделиться: