У криворізькому парку Героїв відкрили флагшток-велетень – заввишки 72 м. Навколо створили затишний сквер. Там пройшли урочистості до Дня Прапора. Підняли один із головних державних символів – величезний синьо-жовтий стяг. Такі церемонії пройшли по всій Україні.
«Сьогодні велике сімейне свято – День Державного Прапора. По всій Україні і за її межами в небо здіймуться тисячі синьо-жовтих прапорів, – сказав Президент України Володимир Зеленський під час підняття Прапора у Черкаській області. – Синьо-жовтий стяг – більше, ніж прапор. Це міст, що з’єднує десятки поколінь. Разом піднімаємо наш Прапор і піднімаємо Україну».
Флагшток у Кривому Розі звели за програмою Президента «Велике будівництво».
«Декілька років тому втілили такий патріотичний проєкт у Дніпрі. Установили на той час найвищий у країні флагшток із найбільшим Державним Прапором. Ініціативу підхопили інші регіони , – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. – Тепер знакове місце з’явилося і в Кривому Розі. Тут особлива атмосфера. Її може відчути кожен, хто завітає на площу».
Криворізький флагшток височіє над землею на 72 м. На ньому майорить величезний Державний Прапор – 12 на 18 метрів. Його добре видно з різних точок міста.
«Я народився і виріс у Кривому Розі. Для мене дуже важливо, щоб наше місто завжди було під синьо-жовтим прапором. Тому що це і символ нашої країни, і символ нашої незламності, і символ того, що ми можемо самі обирати своє майбутнє», – сказав голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.
Конструкція флагштока в Кривому Розі відрізняється від дніпровського аналогу, каже проєктувальник Андрій Матвєєв. Він ніби «виростає» з-під землі та має більш об’ємний вигляд. «Секрет» у тому, що кронштейни, щогли та кріплення до бетону «сховали» під землю.
«Ми починаємо відзначати 30-річчя Незалежності України великим святом. У Кривому Розі піднявся Прапор на один з найбільших в Україні флагштоків. Це наш символ віри в себе, віри один в одного. Нашого об’єднання заради того, щоб країна розвивалася», – підкреслив заступник Криворізького міського голови Сергій Мілютін.
Навколо облаштували невеличкий сквер. Під час його проєктування використовували природний рельєф місцевого ландшафту. До флагштока з боку проспекту веде «місячна доріжка». Ввечері її «окреслює» м’яке світло. Сходинки зробили з чорного граніту. Вони – із «прихованим» підсвічуванням.
«Прийшли подивитися на підняття великого Прапора України всією родиною. Вдячні нашому Президенту за те, що містянам тепер є де зібратися, щоб разом відзначити державне свято», – поділилася місцева Марина Векленко.
Головна прикраса скверу – яскраві панно, вмонтовані у сталеві стели. На них – знайомі всім українцям символи: Петриківський розпис, Половецька Баба, Тарас Шевченко, Козак Мамай. Є образи, близькі криворіжцям. Це славнозвісний кар’єр та сучасний бренд міста. «Ріг достатку», виконаний у «металургійних» кольорах, гармонійно вписали у «вишиванку».
Зображення на панно виконали майстри Дніпропетровщини. Використовували давню техніку гарячої художньої емалі.
«Техніка гарячої емалі бере початок із Давнього Єгипту. Вона дуже практична і довговічна. Виріб зберігає яскравий колір століттями. Не «боїться» ультрафіолетових променів, вологи, перепадів температури», – розповіла художниця, яка працювала над панно, Аліна Набока.
Стели з панно оснастили QR-кодами. За допомогою смартфона можна дізнатися більше про кожне зображення. Інформація – українською та англійською мовами.
«Добре, що у нас з’явилося таке знакове місце: флагшток і чудовий сквер. Воно символізує єдність і незалежність», – розповів мешканець Кривого Рогу, заслужений шахтар України Олександр Ласкін.
«Будемо дивитися на цей Прапор і пишатися тим, що ми – криворіжці», – сказала місцева Світлана Ласкіна.
Територію нового скверу озеленили. Встановили лави.