13 липня об 11.00 в інформаційному центрі «Наше Місто» за адресою вул. Старокозацька, 58 (2 поверх) пройшла прес-конференція на тему «Нетверезі водії: статистика, факти і штрафи, тестування алкоокулярів».
Людмила Копиленко, речниця патрульної поліції:
Сьогодні б ми хотіли привернути увагу водіїв та всіх учасників дорожнього руху до проблеми керування транспортними засобами у стані сп’яніння. На жаль, водіїв, які порушують це правило, не меншає. Щотижня патрульні фіксують близько 100 — 130 випадків керування транспортними засобами у стані сп’яніння — як алкогольного, так і наркотичного. Влітку ця цифра збільшується. Але основне, що хочеться донести усім, — це те, що водій, який дозволив собі сісти за кермо після вживання алкоголю — це потенційний убивця, він несе загрозу не лише собі, але й іншим людям. За 6 місяців цього року на території обслуговування Дніпропетровської області зареєстровано 330 ДТП за участю осіб, які перебували у нетверезому стані. 30 таких ДТП з постраждалими, у яких 37 осіб травмовано та З особи загинули. Працівниками поліції Дніпропетровської області з початку 2021 року складено 6395 протоколів про адміністративні правопорушення за статтею 130 КУпАП (керування транспортним засобом особами, які перебувають у стані сп’яніння). Хочемо нагадати, що відповідальність за подібне правопорушення вже давно збільшена, хоча не всі водії й досі знають про це, а деяких можливо це не надто лякає. Якщо водій керуватиме транспортним засобом у стані сп’яніння, по-перше, йому доведеться сплатити штраф у розмірі 17 тисяч гривень плюс позбавлення права керуванняТЗ на один рік.
Якщо подібне повториться, то штраф уже складе 34 тисячі гривень плюс позбавлення права керування ТЗ на три роки з оплатним вилученням ТЗ чи без такого або адмінарешт на десять діб з позбавленням права керування ТЗ на три роки.
Якщо це не допоможе, то водія змусять заплатити 51 тисячу гривень плюс позбавлення права керування ТЗ на десять років з конфіскацією ТЗ або адмінарешт на п’ятнадцять діб з позбавленням права керування ТЗ на 10 років з конфіскацією ТЗ.
Ольга Вовк, завідуюча кабінетом медичних огладів станів сп’яніння з функціями ПДВ:
У нас дозволена доза алкоголю — це 0,2 проміле або це одна пляшка неміцного пива. Але все ж таки не потрібно сідати за кермо, якщо ви щось випили. Алкоголь попадає у кров, кров омиває головний мозок, це наше центральна нервова система. Тому алкоголь та наркотичні речовини знижують швидкість реакції, маневреність, концентрацію. За останній час статистика невтішно виросла. Порівняно з минулим роком десь в 2,5 рази підвищилась загальна кількість медичних оглядів, з них 75% контроль тверезості водіїв. Та хочу зауважити, що десь у чотири рази підвищена виявляемість наркотичних речовин з алкоголем у крові.
Алла Малиновська-Поправка, Заступник начальника відділу зв’язків з громадськістю:
Під час виконання своїх службових обов’язків займаюся профілактикою таких правопорушень. Хотілося б, щоб громада розуміла, що профілактувати можна та навіть необхідно. Іноді достатньо давати людям інформацію. Одним із таких способів є алкоокуляри. Вони розроблені для того, щоб імітувати стан сп’яніння. Тобто водій має змогу дізнатися, як це — керувати на підпитку. До цих алкоокулярів у нас є спеціальна доріжка перешкод. Ми задаємо завдання, а людина, надягнувши спеціальні окуляри, повинна їх виконати. Під час тесту ми притримуємо водія, бо його дуже хитає.