Skip to content

Західні експерти поділяють погляди Філатова на розвиток децентралізації в Україні

Редакция "Наше мiсто"

Редакция "Наше мiсто"

Західні експерти поділяють погляди Філатова на розвиток децентралізації в Україні

11 лютого мер Дніпра Борис Філатов відеозв’язком поспілкувався із спеціальним посланником уряду Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні, професором Георгом Мільбрадтом. До цього також вони мали онлайн-зустріч напередодні місцевих виборів-2020. 

Нині під час відеозустрічі були також присутні перший секретар Посольства Німеччини в Україні Рафаель Раум, перший секретар Представництва ЄС в Україні з питань децентралізації та секторальних реформ Бенедікт Херрманн, член Представництва ЄС Томаш Остропольскі, а також директор програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Бастіан Файгель. Професор Мільбрадт привітав Філатова з переобранням на другу каденцію та здобуттям конструктивного складу міськради. Говорячи про нинішні взаємини центральної влади та місцевого самоврядування, Борис Філатов зауважив: те протистояння, що відбувалося під час виборів, не мало жодного сенсу, адже було зрозуміло – регіональні політичні проєкти матимуть чималу підтримку людей.

 «Ми чудово розуміємо, що цю сторінку потрібно перегортати. Ми маємо стриманий оптимізм, адже нині розпочато діалог. Зокрема і з урядом», – сказав Філатов і як приклад навів нещодавнє підписання так званого тарифного меморандуму, що став плодом тривалих і непростих перемовин усіх сторін заради головної мети – захисту інтересів людей. 

Окреслюючи подальше бачення взаємин лідерів місцевого самоврядування та центральної влади, Філатов наголосив на необхідності саме інституціональних змін. Йдеться про ухвалення нової редакції закону про місцеве самоврядування і Муніципального кодексу, а також чітке розгалуження повноважень.

Західні експерти поділяють погляди Філатова на розвиток децентралізації в Україні

«Ми маємо йти цим шляхом, і також хотіли б допомоги наших західних партнерів – у тому, що стосується інституціональних змін. Аби ми могли завершити реформу децентралізації та зробити її незалежною від персоналій – мерів, депутатів або чиновників», – зазначив очільник Дніпра.

Зі свого боку пан Мільбрадт підтвердив правильність таких поглядів:

«Місцеве самоврядування – шлях досягнення децентралізації в умовах нового територіального складу. Основним дійсно є визначення повноважень. Потрібно зрозуміти правила гри – хто за що відповідатиме – та стабілізувати ці взаємини. Надто у фінансових питаннях. І надважливим є співробітництво між різними рівнями керування – це буде успіх не лише громадян, а й країни загалом. І чим краще це розумітимуть у різних політичних партіях, у президента, тим сильнішою буде держава».

За словами спеціального посланника уряду Німеччини, найважливіший принцип розподілення повноважень такий: усе, що може бути якісно виконано на місцевому рівні, повинно бути там – на противагу тій ситуації, що наразі є в Україні.

Західні експерти поділяють погляди Філатова на розвиток децентралізації в Україні

Категория: Новости Днепра, Общественные и социальные новости Днепра

Метки: , ,

Поделиться: