У Дніпрі підготували проєкт «Комплексної програми екологічної безпеки та впровадження сталого розвитку м. Дніпра на 2021–2025 рр.». Його буде винесено на розгляд депутатів міської ради вже наступної сесії, яка відбудеться 27 січня. Нова програма продовжує ті роботи, що були розпочаті у місті протягом минулих п’яти років.
Промислові підприємства долучилися до програми: вони проводитимуть екологічні заходи на власних об’єктах, наприклад, удосконалюватимуть системи очищення – усе коштом безпосередньо заводів, без залучення міського бюджету. Приклад такого соціально відповідального бізнесу – «Інтерпайп сталь». Підприємство активно брало участь у минулій програмі міської ради з екологічної безпеки, має плани й на наступні п’ять років.
«Комплексна програма з екологічної безпеки має декілька напрямів. Один з них – вплив промислових підприємств на екосистему. «Інтерпайп сталь» – приклад соціально відповідального бізнесу. Вони дуже багато уваги приділяють екологічним стандартам, бо це, мабуть, один з найсучасніших заводів в Україні. Підприємство не скидає брудну воду до річки Дніпро, бо має замкнутий цикл очищення, впроваджує програму «Нуль пилу», яка має стати прикладом для усіх підприємств не тільки Дніпра, а й України. Багато уваги приділяється й озелененню території. І що важливо, завод усе це робить власним коштом!», – зазначив директор департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Олег Семенко.
Він наголосив, що торік «Інтерпайп сталь» подарував місту автоматизований пункт з моніторингу повітря. Як розповів заступник директора «Інтерпайп сталь» з промислової безпеки Євген Михеєнков, завод не скидає промислових стоків у Дніпро – вся вода очищується і повторно використовується у виробництві.
«Як соціально відповідальний бізнес ми постійно контролюємо наш вплив на довкілля і вдосконалюємо процеси. Ми завершили програму «Нуль пилу», в яку інвестували 3,1 млн грн. Зокрема, вдосконалили технологію зливу шлаку зі сталь-ковшів. Раніше при зливі і охолодженні шлаку утворювався пил, який міг потрапляти і розноситися по цеху. Ми додатково обладнали місця для зливу шлаку і змінили технологію його зливу так, щоб знизити утворення шлакового пилу. Наступного року плануємо замінити рукавні фільтри на пилогазоуловлювальній установці. Ми регулярно міняємо фільтри в залежності від завантаження заводу. Одна заміна коштує близько 3,3 млн грн. Це допомагає дотримуватися високих стандартів чистоти газів, які завод випускає в атмосферу при виробництві», – зазначив Євген Михеєнков.
Як відомо, проєкт «Комплексної програми екологічної безпеки та впровадження сталого розвитку м. Дніпра на 2021-2025 рр.», окрім участі підприємств, містить декілька напрямів, зокрема: застосування заходів щодо зменшення рівня забруднювання від промислових підприємств та автотранспорту, удосконалення системи екологічного моніторингу; відновлення та сприяння гідрологічного стану водойм, очищення поверхневого скиду, перебудова об’єктів «Дніпроводоканалу»; захист від підтоплень, протизсувні заходи, рекультивація земель, які постраждали від стихійних сміттєзвалищ; заходи, спрямовані на удосконалення системи поводження з відходами.
Категория: Новости Днепра, Общественные и социальные новости Днепра
Метки: интерпайп, укрнет, Экология Днепра