Skip to content

Українці впевнені, що країна йде в неправильному напрямку, і все більше не вірять Зеленському, — опитування

Сьогодні, 24 червня, на прес-конференції в прес-центрі «Наше місто» кандидат соціологічних наук, Надія Міхно прокоментувала дані дослідження Центру «Соціальний моніторинг» на тему «Моніторинг громадської думки населення України: червень 2020. Радикалізація настроїв на фоні економічної та політичної криз».

Дослідження Центру «Соціальний моніторинг»: рейтинг Зеленського

«Настрої суспільства – створюють основу та закладають вектори політики в державі. А соціологічні дослідження, відповідно,  є головним інструментом отримання інформації щодо громадської думки в країні. Але варто звертати увагу та орієнтуватися на результати досліджень, які проведені лише авторитетними соціологічними установами, які мають тривалий досвід роботи та демонструють лише репрезентативні дані. Серед них можна назвати: КМІС, Український інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка, Центр «Соціальний моніторинг»  та ті організації, які є акредитованими Соціологічною асоціацією України», — підкреслила експертка.

В результаті  дослідження було виявлено, що 69,9% респондентів відмічають, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямі (у порівнянні у грудні 2019 року – 45,3% підтримували таку думку). 

Дослідження Центру «Соціальний моніторинг»: рейтинг Зеленського

Загалом політичну ситуацію в Україні як напружену оцінюють 55,8% опитаних.

Дослідження Центру «Соціальний моніторинг»: рейтинг Зеленського

Серед проблем, які найбільше турбують респондентів в нинішніх життєвих умовах домінують: незадоволення рівнем життя (95%), безробіття та працевлаштування (32%), Війна на Сході та повернення Криму (28%), економічна криза (27%), пандемія коронавірусу та карантин (22%), медична реформа (22%), корупція та кумовство (14%).

Дослідження Центру «Соціальний моніторинг»: рейтинг Зеленського

Найбільш неуспішно, на думку респондентів, діюча влада справляється із припиненням конфлікту на Донбасі, боротьбою з корупцією у вищих ешалонах влади, притягненням до відповідальності за корупцію представників попередньої влади та виведенням України із економічної кризи.

«Презентовані дані, дійсно, свідчать про посилення радикалізації настроїв на фоні економічної та політичної кризи. Значний відсоток опитаних, які підкреслюють, що політична ситуація в країні напружена є тривожним моментом, особливо напередодні місцевих виборів. За умови незадоволення успішністю центральної влади у вирішенні ряду проблем економічного характеру, боротьбою із корупцією, припиненням конфлікту на Донбасі, скоріше за все, виборці на прийдешніх місцевих виборах будуть орієнтуватися на результативність роботи місцевої влади за останні роки, оскільки мають розчарування у ефективності роботи влади на вищому рівні», — сказал Надія Міхно.

Дослідження Центру «Соціальний моніторинг»: рейтинг Зеленського

В дослідженні Центру «Соціальний моніторинг» було зафіксовано динаміку балансу довіри Президенту України В. Зеленському.

На думку голови правління Українського інституту соціальних досліджень ім. О. Яременка Ольги Балакірєвої, ситуація із рівнем довіри почала змінюватися в січні 2020 року, вже на фоні поширення коронавірусу останні виміри в травні й червні 2020 року показали зміну цього балансу і нині баланс довіри є негативним.

Також  з 24 травня по 4 червня 2020 року КМІС провів опитування методом САТІ. В ході опитування проведено 4000 інтерв’ю. Статистична похибка не перевищує 1,7% для показників близьких до 50%, 1,5% — для показників близьких до 25%, 1% — для показників близьких до 10%.

Дані цього дослідження свідчать, що рейтинг чинного Президента України Володимира Зеленського продовжує зниження. Якби вибори президента відбулися у кінці травня – на початку червня, то за Володимира Зеленського готові проголосувати 36,4% серед тих, хто прийдуть на вибори і визначилися (у кінці квітня таких було 42,6%). Таким чином, рейтинг Зеленського за місяць впав на 6,2%. (див. детальніше тут).

Довідково. 10 – 19 червня 2020 року Центр «Соціальний моніторинг» провів черговий моніторинг громадської думки населення України. Вибіркова сукупність: 3037 респондентів. Метод збору інформації: особисте інтерв’ю за місцем проживання респондентів.

Категория: Архив, Новости Днепра, Новости политики Днепра

Метки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: