Skip to content

Борис Філатов оголосив про виділення приміщення для Спілки ветеранів Афганістану у Дніпрі

Евгентий Гольдман

Евгентий Гольдман

Дніпро вшановує учасників бойових дій на території інших держав. Напередодні 31-ї річниці виведення військ з Афганістану до мерії запросили ветеранів тієї війни. За останні роки такий урочистий прийом став чи не найбільшим за кількістю вручених нагород, передає кореспондент «НМ».

«Дуже тепла була зустріч. Для міста, міської влади, особисто для міського голови це важливо. Війна в Афганістані червоною ниткою пройшла крізь життя нашого міста. Для нашої територіальної громади важливо зберігати пам‘ять про ці події. Для воїнів-інтернаціоналістів місто (цьогоріч, — ред.) виділяє близько 4 млн грн на фінансову допомогу та путівки. Хотілося б робити більше, і сьогодні ухвалено рішення про виділення приміщення під Спілку ветеранів Афганістану — щоб люди могли спокійно збиратися, вести організаційну, адміністративну роботу», — сказав міський голова Дніпра Борис Філатов 14 лютого за підсумками урочистого прийому.

Мер вручив пам’ятні медалі та відзнаки тридцятьом учасникам бойових дій в Афганістані. Борис Філатов зауважив, що профільні відомства мерії і надалі готові співпрацювати з ветеранською спільнотою. Він також додав, що нині у мерії Дніпра на керівних посадах працюють щонайменше троє ветеранів-афганців.

Загалом за час війни в Афганістані Україна, а особливо місто Дніпро, мала чи не найбільшу кількість людських втрат. Володимира Черняєва у 23 роки призвали для заміни кадрового складу. Чоловік служив у полку зв’язку у Кабулі, а далі – у розвідувальній групі з шифрувальної роботи. Пан Володимир каже, що навіть попри наявний досвід кадрового військового, до жахів війни звикнути неможливо.

«Було відрядження до Кандагара, ми потрапили під обстріл. Я відчув, що таке війна, страх війни, страх куль, що свистіли. Війна є війна. Не можна сказати, що людина не боїться цього. Спогади є щороку. Дякуємо керівництву міста, котре підтримує нас цього дня, що не забувають нас – воїнів-афганців», – сказав Володимир Черняєв.

Як відомо, радянські війська вивели з Афганістану 15 лютого 1989 року. Нині у Дніпрі мешкають майже 3,5 тис. воїнів-інтернаціоналістів.

Категория: Архив, Новости Днепра, Общественные и социальные новости Днепра

Метки: , ,

Поделиться: