![У Дніпрі вікрили Регіональний центр підтримки технологій та інновацій. Новости Днепра](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2019/10/img_5318-1110x740.jpg)
У Дніпрі на базі Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна відкрили Регіональний центр підтримки технологій та інновацій (ТІSС). Центр сприятиме українським науковцям інтегруватися в міжнародний простір інтелектуальної власності. Наші вчені та науково- дослідні інститути отримають доступ до міжнародних баз інтелектуалної власності, відповіно зможуть реалізацувати свої проекти у багатьох країнах світу.
![](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2019/10/img_5316-1110x740.jpg)
Це вже 11-й Центр в Україні, створений у рамках реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності.
![](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2019/10/radkevvich-1110x740.jpg)
«Нині вузи України мають величезний науковий потенціал. Вчені роблять винаходи та мають патенти. Але, на жаль, 99% цієї величезної наукової роботи зберігається на полицях університетів через те, що ми не інтегровані в Міжнародний простір інтелектуальної власності і до наших розробок нема доступу міжнародних наукових баз», – наголосив на відкритті Центру проректор з науково-педагогічної роботи, інновацій і перспективного розвитку ДНУЗТ Анатолій Радкевич.
За його словами, Дніпровський транспортний університет обрано не випадково, оскільки розробки у галузі транспорту нині є пріорітетними у світі.
![](https://nashemisto.dp.ua/wp-content/uploads/2019/10/chvok-1110x740.jpg)
«Центр підтримки технологій та інновацій розрахований на широкий спектр науковців – від початківців до професорів і академіків . Він допоможе науковцям визначити унікальність своєї ідеї, зрозуміти як свій винахід можна захистити та комерціалізувати»- наголосив заступник директора державної організації «Національний офіс інтелектуальної власності» Данило Цьвох.
-У світі стартапів і проектів є таке правило,коли за 15 секунд треба пояснити суть проекту. Доступ до міжнародних патентних баз даних, надає інструментарій швидко здіснювати пошук та отримувати результат. На базі Центру науковці зможуть проходити навчання і отримувати сертифікат Міжнародного рівня, — резюмував Данило Цьвох.