Skip to content

У Дніпрі міська влада захищає права мешканців гуртожитків на приватизацію кімнат

Евгентий Гольдман

Евгентий Гольдман

У Дніпрі поступово вирішується проблема з передачею гуртожитків у комунальну власність територіальної громади міста. Так, з 2016 року було передано 4 гуртожитки, серед яких і будівлі за адресами: просп. Івана Мазепи, 3 та вул. Епіка, 1А. Відтак їхні мешканці набули законного права приватизувати належні їм кімнати. Раніше вони не могли цього зробити, оскільки, за законом, приватизація кімнат дозволена лише в гуртожитках комунальної власності.

«Мешканці гуртожитків звернулися до міської влади по допомогу в захисті від незаконних дій з боку колишніх власників, які всупереч закону залишали будівлі у своїй власності чи примушували викуповувати кімнати, тобто не давали можливості безоплатно їх приватизувати. До вирішення проблем, за дорученням мера Бориса Філатова, підключаються юристи міської ради, які через суд домагаються передачі гуртожитків у комунальну власність. Після того як рішення суду набуває законної сили і гуртожитки передано у комунальну власність, мешканці кімнат у цих будівлях можуть їх приватизувати», – пояснив головний спеціаліст управління захисту інтересів територіальної громади міста в судах загальної юрисдикції департаменту правового забезпечення міської ради Ігор Коробов.

У справі щодо гуртожитку за адресою: просп. Івана Мазепи, 3 суд ухвалив рішення про передачу в комунальну власність наприкінці березня 2019 року. До цього приміщення належало АТ «Дніпроважмаш». Підприємство всіляко перешкоджало процесу приватизації кімнат і навіть змушувало мешканців власним коштом викуповувати їх.

Дніпрянка Ірина Дмитрієва мешкає у цьому гуртожитку з 1998 року й радіє, що нарешті зможе приватизувати свою кімнату.

«Не один рік оббивали пороги різних інстанцій, щоб приватизувати свої помешкання, але діла не було. Тоді написали колективне звернення до міської ради. Керівництво міста нас почуло. Врешті маємо судове рішення на нашу користь, тому сподіваємося, що незабаром зможемо приватизувати кімнати», – розповіла жінка.

Дніпровська міська рада допомогла також мешканцям гуртожитку на вул. Епіка, 1А з тим, щоб передати будівлю у комунальну власність. Наприкінці минулого року Господарський суд Дніпропетровської області ухвалив відповідне рішення, яким зобов’язав це зробити приватне підприємство «Чумаки».

 «Мешкаю в цьому гуртожитку з 1989 року. Спочатку він належав колгоспу «Дніпро», який згодом викупило ПП «Чумаки». Коли звернулися до них, щоб приватизувати кімнати, там сказали, що всі документи на будівлі втрачені. Живемо в повітрі. Крім електрики, не маємо жодних людських побутових умов. Субсидію на житлово-комунальні послуги оформити не можемо. Жах просто. Нарешті ситуація зсунулася з мертвої точки, і міська влада нам допомогла. З нетерпінням чекаємо тієї миті, коли можна буде приватизувати свої кімнати», – додала 81-річна мешканка гуртожитку Ганна Крохмаль.

Наразі у комунальній власності міста перебуває 86 гуртожитків, у яких мешкають близько 15 тис. осіб.

Читайте також:

Борис Филатов взрывчатку в мэрии Днепра назвал провокацией российских спецслужб

В Днепре заминировали горсовет: репортаж с места событий

В Днепропетровской области ликвидировали облавтодор: узнай, кто будет заниматься трассами

Самая популярная электричка из Днепра на Азовское море будет ходить ежедневно: расписание

Подписывайтесь на нашу страницу в Facebook.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram.

Категория: Архив, Новости Днепра, Общественные и социальные новости Днепра

Метки: 

Поделиться: