3 квітня у НВК №131 відбулося підсумкове засідання атестаційної комісії ІІ рівня. Всього за рік комісія планує атестувати 1897 педагогічних працівників закладів освіти, з них вперше претендують на присвоєння вищої кваліфікаційної категорії 186 осіб, педагогічних звань «Старший учитель»- 89, «Учитель-методист»- 68. Підтверджуватимуть категорії і педагогічні звання 1488 педагогів. Більш детально про хід роботи журналісту «НМ» розповіла начальник відділу кадрів управління освіти департаменту гуманітарної політики Олена Шовкова.
-Атестація педагогічних працівників згідно Закону України про освіту є обов’язковою і відбувається вона на підставі типового положення про атестацію, яке затверджено наказом Міністерства освіти і науки України, — говорить Олена Шовкова. — Атестації підлягають всі без виключення педагогічні працівники.
За словами начальника відділу кадрів, атестація педагогічних працівників — це система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання.
— Наша атестаційна комісія ІІ рівня, тобто міського, атестує педагогічних працівників на присвоєння звань категорій. Наприклад, вища категорія та педагогічні звання: старший вчитель, вчитель-методист, викладач-методист, керівник гуртка методист, вихователь-методист і навіть провідний бібліотекар.
Також вона пояснила, що вчителі плідно готуються до атестації на протязі 5-ти років. Кожен вчитель проходячи курси підвищення кваліфікації, які проходять на базі Дніпровської академії безперервної освіти, обирають тему, над якою їм було б цікаво працювати.
— Протягом 5-ти років педагогічні працівники працюють над тим, щоб підвищити свій кваліфікаційний рівень. Сьогодні це особливо важливо, тому що вступила в силу концепція нової української школи. Оновлена українська школа потребує фахівців, які мають високу кваліфікацію, які досвідчені, які вільно орієнтуються в сучасному педагогічному просторі.
За плідну роботу і підвищений кваліфікаційний рівень, вчителі протягом 5-ти років будуть отримувати 20-ти відсоткову матеріальну надбавку до зарплатні. Тому це є додатковим стимулом до здобуття вищого звання.
Вже пройшла атестацію на підвищення кваліфікаційного рівня вчитель історії НВК №131 Скорик Наталя Володомирівна.
— У нашому закладі вперше проходить така атестація. Кожен керівник закладу представляв свого вчителя, розповідав про його роботу, про досягнення, результативність учнів, давав характеристику. Далі члени комісії, маючи вже уявлення про вчителя, робили свій вибір.Зараз я тестуюсь на «Вчителя-методиста». Моє попереднє звання було «Старший вчитель». Не так давно у нас в школі ввели новий предмет «Громадянська освіта», який я викладаю. Тому темою обрала «Впровадження наскрізних ліній». Тобто, як я наскрізно впроваджую на своїх уроках інші предмети: математику, фізику, географію та інші.
Наталя Володимирівна говорить, що ця атестація дуже важлива для вчителя. Адже це підвищення звання, а значить покращення іміджу, значить ти стаєш більш затребуваним спеціалістом.
Категория: Архив, Новости Днепра, Общественные и социальные новости Днепра
Метки: укрнет