
Під керівництвом Валентини Бандур центр української культури «Коло калинове» міського Палацу дітей та юнацтва став не лише справжнім осередком духовності, а й колискою творчої особистості Дніпра.
Бо на таких, як Валентина Іванівна, і духовність, і творчість тримається. Разом із колегами вона вже два десятиліття залучає дітей до джерел багатовікової культурної спадщини українського народу, допомагає їм у формуванні національної самосвідомості та професійного самовизначення. Сотні юних вихованців отримують у дев’яти майстернях центру такі навики з гончарства та ліплення з глини, декоративного й петриківського розпису, килимарства, виробів з соломи, вишивки, бісероплетіння, ткацтва, які навіть стають путівкою у доросле життя. Чимало випускників тут отримують свідоцтва про додаткову позашкільну освіту і після подальшого навчання у вузах повертаються працювати до рідного центру. Наприклад, Ольга Бульдович тепер майстерно веде гурток «Пізнайко», Антоніна Назаренко – «Бісероплетіння», Катерина Кондрікова – «Народну творчість».
Ми охоплюємо позашкільну освіту з напрямку декоративно-ужиткового мистецтва та національно-патріотичного виховання, тож я щиро радію з того, що завдяки плідній праці чудового дуету «вчителі—діти» та підтримці міськради наш центр став головним осередком українських традицій, — говорить Валентина Іванівна. – Щаслива, що поряд зі мною розмаїтою дорогою життя мандрують натхненні, сповнені любові до рідної землі та її витоків люди. Що разом із колегами виконуємо почесну місію збереження найціннішого спадку від дідів наших — коріння роду, звичаїв, мови.
Вона, як творча і неординарна особистість, переконана — дрібниць у вихованні не буває. Дуже важливо, яка рука поставить і поведе дитину у світ неозорий, хто поряд з нею. Господь роздав кожному часточку таланту, його треба лише розвивати. І починається це з сім’ї. Змалечку саму її оточували люблячі батьки, бабусі і дідусь, родинні свята. Добро, мальовнича природа, казки, пісні та вірші Шевченка назавжди у серці дівчини. І неповторний запах хліба, який діставали з печі.
Життя навколо мене вирувало: з трьох років займалася народними танцями, мріяла відроджувати систему національної хореографії, — розповідає Валентина Іванівна. — Коли ж танцювати мені заборонили через ускладнення з серцем після ангіни, захопилася режисерством, потім продовжила навчання у Київському інституті культури імені О. Є. Корнійчука, де викладали відомі митці. Мені завжди щастило на добрих і талановитих людей.
Центру виповнилося вже 25 років, за цей час почесне звання зразкового він підтвердив тричі. Вихованці — переможці багатьох міських, обласних, всеукраїнських і міжнародних фестивалів.
Колектив центру створив і таку цікаву форму виступу, як гостини і погостини. Багато років тут співпрацюють з «Літературним Придніпров’ям», відділами історичного музею, меморіальним будинком-музеєм Д. Яворницького. До 150-річчя відомого катеринославця Валентина Бандур написала сценарій «Спустіться ж до мене на тихі розмови», спираючись на його твори та поезію, зробила постановку виступу на святкуванні ювілею.
Читайте также:
Паре из Кривого Рога за порно с ребенком платил иностранец
В Днепре девушка нашла $100 в куче мусора
На шаг ближе к Штатам: американский посол обсудила с мэром Днепра дальнейшее сотрудничество
Не толкайте под локоть. Ради Города и Страны, которую я так люблю
В стиле лихих девяностых: в Днепре бандиты похитили и жестоко пытали бизнесмена (видео)
На Днепропетровщине самое дешевое мясо птицы
Яркая и почти прозрачная: в Днепре на Левобережном-3 появится новая многоэтажка
Подписывайтесь на нашу страницу в Facebook.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.