Skip to content

Нові методики викладання та необхідне обладнання: у мерії Дніпра розповіли про реалізацію концепції «Нова українська школа»

Лилия Козишкурт

Лилия Козишкурт

Уже півроку учні перших класів навчаються за концепцією «Нова українська школа».

Серед основних акцентів у нових методиках викладання – визначення та розвиток сильних сторін дитини, її творчих здібностей, навчання працювати в команді, групах, парах, вміти слухати, враховувати думку інших. Головне – не оцінювання дитини, а засвоєння нею матеріалу. Тобто учень повинен орієнтуватися не на оцінку, а на знання.

Завдяки реформі децентралізації, започаткованої з ініціативи президента Петра Порошенка, кабінети перших класів обладнані необхідним обладнанням, зокрема: партами, комп’ютерною технікою та різним дидактичним матеріалом. Діти забезпечені підручниками. На це з державного та міського бюджетів було виділено майже 23 млн грн. Перепідготовку для викладання програми НУШ пройшли всі вчителі перших класів, а також ті педагоги, які набиратимуть першачків у наступному навчальному році.

 «Половина навчального року вже минула, і маємо схвальні відгуки від педагогів, батьків. Дітям подобається навчатися у такий спосіб, коли нові знання вони здобувають в ігровій формі, а також працюючи у групах, парах. Окрім того, діти багато спілкуються, таким чином вчаться висловлювати свої думки, емоції», – розповіла під час прямої телефонної лінії 23 січня завідувач сектору загальної середньої освіти відділу навчальної роботи управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Олена Сокур.

Зі свого боку заступник директора методичного центру управління освіти департаменту гуманітарної політики Олена Саєнко зазначила:

«На початку навчального року у батьків були побоювання, що нібито у Новій українській школі діти лише гратимуться. Але згодом їхня думка змінилася, оскільки вони побачили, які методики та курси застосовуються у навчанні. Зокрема, йдеться про інтегрований курс «Я досліджую світ», який об’єднує матеріал із семи освітніх галузей – математики, мови, громадянської освіти, здоров’я тощо».

Довідка. У Дніпрі за концепцією НУШ навчаються школярі усіх 369 перших класів.

Категория: Архив, Новости Днепра, Общественные и социальные новости Днепра

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: