До Дніпра вже вдруге завітав маестро, відомий український скрипаль, який працює в жанрі pop-violin Святослав Кондратів. Сьогодні музиканта називають першою скрипкою України, а шанувальник у мережі не інакше, як Найромантичнішим скрипалем Україні. І зовсім не через зачіску.
Сьогодні Святослав – один з небагатьох, хто намагається нести інструментальну музику в маси, поєднуючи у програмі своїх виступів класичні твори із власними композиціями. Про музику, скрипку і м’ясо дізнавалась кореспондент «НМ».
Ніби жива
5 листопада в інформаційному центрі «НМ» пройшла прес-конференція за участі скрипаля, під час якої він продемонстрував унікальну скляну скрипку, аналогів якої немає в Україні і за її межами.
«Цю скрипку виготовив майстер з Рівного Олег Шевчук, він працював понад два роки над нею. Потім вирішив, що саме я зможу зіграти на ній. Вперше я взяв її в тур містами України, адже вона в мене близько трьох місяців. Грати трохи важче, адже сам інструмент важить більше, ніж скрипка з дерева – майже в три рази, але спеціально для неї вже написано дві композиції», — підкреслив маестро. Майстер вже чув живе звучання свого витвору і залишився вражений. До речі, смичок для гри на скляній скрипці використовують класичний.
Святослав наголошує, що гра на ній інша – навіть пучки пальців інакше відчувають цей інструмент. І якщо балерина втрачає за виступ 3-4 кг, то скрипаль за тур – близько семи. Спеціальних ритуалів та звичок Святослав не має. «Але останнім часом я помітив, що мені обов’язково перед виступом треба поїсти, як би це не тривіально звучало! І здебільшого, м’ясо. Не уявляю себе вегетаріанцем. Як спортсменам потрібно особливе харчування, так, певно, і мені», — підкреслює він.
Унікальна скляна скрипка має не лише особливе звучання, але й підсвітку. Святослав грає на ній в темряві. Тому в залі глядачі бачать істинну магію – скляна скрипка грає кольорами і «співає». Вона дійсно жива, але не питання, чи має інструмент ім’я, маестро задумався. «Моя пташка!», — врешті сказав він. Як саме звучить «кришталеве серце» цієї скрипки, можна побачити тут
Святослав працює в жанрі pop–violin. «Це – достатньо новий і дуже цікавий жанр. Адже в ньому можна поєднувати зовсім різні музичні напрямки. Наприклад, класику з джазом, популярну музику з фолком. Це подобається слухачам, і багато з них вперше відкривають для себе скрипку. Часто після концертів підходять і зізнаються, що отримали море прекрасних емоцій, і ніколи не думали, що скрипка може бути такою цікавою, оригінальною. На концертах публіка різна – молодь танцює, є закохані пари чи слухачі поважного віку. Я думаю, в Україні наразі немає музики і артистів, який займають нішу між академічною музикою і відвертою попсою», — розповідає Святослав.
Надихає світ
Надихають Святослава подорожі. Він знімає кліпи у різних куточках України, і наголошує, що у кожної скрипки свій характер. Працює він не тільки зі скляною, другий і основний інструмент майстра – скрипка, якій вже понад 138 років.
«Світ очима скрипаля», — це музика і подорожі. Я дуже люблю подорожувати, побував в багатьох країнах на різних континентах. А коли почав писати музику для скрипки, то захотів відзняти незвичайне відео. І тут згадав про свій досвід подорожей. І вирішив це поєднати – музику та подорожі. Спершу поїхав до Норвегії. Спеціально написав композицію з назвою «Fjord» і зняв відео. Потім – Африка, Марокко з височенними дюнами та фантастичними пейзажами. До речі, в цій країні Голлівуд знімає безліч кінокартин, серед яких «Ісус з Назарету», «Гладіатор», «Шпигунські ігри», «Астерікс та Обелікс». Там я написав композицію «Дорога в дюнах». Потім були зйомки у Венеції, Барселоні, на узбережжі Атлантики. Можливо, поїздка до Дніпра також стане натхненням для якоїсь композиції. Мені дуже сподобалась у вашому місті набережна та архітектура», — розповідає Святослав.
Про публіку і шанувальників
У мережі фейсбук сторінка Святослава Кондратіва набрала вже понад 20 тисяч підписників. Шанувальників багато, деякі їздять за скрипалем по містах України. «Часто пишуть листи, є шанувальниці і серед жінок, які можуть навіть зізнаватися у коханні», — зазначає концертний директор Людмила Шорошева.
Публіка усюди сприймає виступи дуже позитивно і емоційно. «Але розповідати про музику – це все одно, що танцювати про мистецтво. Краще один раз почути і побачити», — зазначає маестро.
У Дніпрі концерт Святослава Кондратіва відбудеться 30 листопада у Театрі драми та комедії.
Дарина Сухоніс, фото Валерія Кравченка та з особистого архіву Святослава Кондратіва
Читайте также
Под покровом ночи: в Днепре неизвестные уродуют автомобили кислотой (видео).
В Днепре Комаров рассказал, как его чуть не задавила жаба.
Вместо грязи и болота: в Днепре на Тополе обустраивают тротуар.
В Днепре озеро в парке Глобы используют для стирки.
Подписывайтесь на нашу страницу в Facebook.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram.