Можна лише радіти, що волонтерський рух захоплює все більше й більше молоді. Всеукраїнський рух «Будуємо Україну разом» (БУР) існує вже три роки. Молодь із різних міст допомагає відновлювати житло, інфраструктурні об’єкти та створювати молодіжні центри. З Дніпра до руху приєдналися вже більше двадцяти бажаючих. Дві місцеві волонтерки нещодавно презентували цей рух у Кузні української інтелігенції.
Катя Озацька потрапила до БУРу, навчаючись в Українській академії лідерства (УАЛ). Там волонтерські табори як виробнича практика: студентам пропонують допомогти жителям сходу України відновити пошкоджені обстрілами будинки, відремонтувати житло багатодітних сімей та сімей дітей з інвалідністю.
— Нам мало що пояснювали, — згадує Катя. — Сказали просто: ви їдете на будівництво. Я вирішила, що тиждень можна витримати. Та й друзі говорили, що там круто.
Дівчина не розчарувалася: тиждень, проведений у Лисичанську, виявився насиченим і зовсім не виснажливим. У п’ятнадцятьох волонтерів було завдання: відновити чотири об’єкти. У першій половині дня вони займалися ремонтом, а другу присвячували саморозвитку. Для них проводили майстер-класи, лекції, пікніки та вечірні ватри. А в напівзруйнованому кінотеатрі, який відновлювали БУРівці, самі волонтери влаштували концерт.
— Якщо ви думаєте, що у таборі будете багато працювати і схуднете, то помиляєтеся, — посміхається дівчина. — Нас годують родини, яким ми допомагаємо, та й чергові щодня готують на весь табір. Їжі багато, вона смачна. Волонтери повертаються додому, набравши по два-три кілограми.
Катя вже багато їздила Україною, бувала за кордоном, але дві поїздки у волонтерський табір – до Лисичанська та Подольська – запам’ятала особливо. Дружба, скріплена спільною справою, вдвічі міцніша.
Потрапити до волонтерського табору можна не лише через УАЛ, а й самостійно, заповнивши анкету на сайті БУРу.
— Один військовий із АТО, якому ми допомагали, просто не вірив, що таке буває, — розповідає Катя. — Що хтось може приїхати і безплатно допомогти. До останнього не вірив, відмовлявся нас приймати. А в результаті був неймовірно вдячний.
За словами дівчини, працювати неважко: «Я приїхала, нічого не вміючи, бо ремонтом ніколи не займалася. Показали, пояснили – серед волонтерів обов’язково є досвідчені. Я шпаклювала, фарбувала, допомагала з нуля робити паркан. Це абсолютно неважко».
На думку Каті, волонтерство у БУРі схоже на дитячий табір. Тільки й різниці, що у першій половині дня молодь працює. Зате друга насичена спілкуванням, іграми, саморозвитком і пригодами.
БУР існує вже п’ятий рік. Його заснувала Львівська освітня фундація. За цей час 1390 українських та іноземних волонтерів побували у 30 містах України та допомогли 144 сім’ям. Набір у БУР-табори на 2018 рік ще триває.
Категория: Архив, Новости Днепра, Общественные и социальные новости Днепра
Метки: люди Днепра, стройка