Skip to content

НБУ розповів про рівень інфляції та чого чекати в майбутньому

Катерина Гаценко

Катерина Гаценко

НБУ розповів про рівень інфляції, наслідки введення нових номіналів та прогнози на майбутнє. Новости Днепра.

НБУ розповів про рівень інфляції, наслідки введення нових номіналів та прогнози на майбутнє. Новости Днепра.

Від інфляції залежать всі сфери національного господарства, в тому числі і банківський сектор. Інфляція впливає на відсотки з видачі позик, депозитів, на податкові виплати населення, на тарифи. Кореспондент “НМ” вирішив дізнатися рівень інфляції на сьогодні та прогнози на найближчі роки. Про це журналісту “НМ” розповіли в прес-службі Нацбанку України.  

Рівень інфляції

У лютому 2018 року споживча інфляція незначно сповільнилася у річному вимірі до 14.0% з 14.1% у січні. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики. Такий рівень інфляції був дещо вищим за прогноз Національного Банку, опублікований у січні 2018 року. До цього призвело, насамперед, більш суттєве, ніж очікувалося, подорожчання сирих продуктів харчування та палива.

В цілому, поточна динаміка споживчої інфляції та її складових свідчить про збереження значного інфляційного тиску. Водночас його посиленню в лютому протидіяло зміцнення гривні, яке триває і у першій половині березня. Таким тенденціям на валютному ринку, серед інших чинників, сприяє й проведення Національним банком більш жорсткої монетарної політики.

Більш детально про динаміку цін на окремі компоненти інфляції можна дізнатися тут.

Прогнози Нацбанку

Протягом 2018-2020 років інфляція поступово знижуватиметься. Це насамперед буде результатом жорсткої монетарної політики на прогнозному горизонті.

Зокрема, у 2018 році інфляція ще залишатиметься досить високою (на рівні 8.9% на кінець року). Такий інфляційний тиск буде зумовлений низкою факторів:

— перенесення зростання цін сирих продуктів, що спостерігалося минулого року (насамперед, м’яса та молока), на ціни продуктів з високим ступенем обробки;

— активне зростання споживчого попиту, що зумовлюватиметься збільшенням доходів населення на фоні як підвищення соціальних стандартів Урядом, так і подальшого зростання заробітної плати в приватному секторі через високий попит на робочу силу;

— підвищення зовнішньої вразливості економіки України через затримку у продовженні співпраці з МВФ, що ускладнює для України залучення капіталу і, як наслідок, зумовлює тиск на обмінний курс гривні;

— високі інфляційні очікування населення та бізнесу, спричинені поточними темпами зростання споживчих цін та волатильністю на валютному ринку в останні місяці;

-стрімке зростання світових цін на нафту, яке зумовлює подорожчання палива на внутрішньому ринку.

У подальшому зниження інфляції забезпечуватимуть збереження жорсткої монетарної політики, збільшення пропозиції продуктів харчування та уповільнення імпортованої інфляції. У результаті інфляція повернеться до цільового діапазону в середині 2019 року і становитиме 5.8% на кінець наступного року. У 2020 році інфляція уповільниться до 5.0%, що відповідатиме центральному значенню цільового діапазону (5.0% ± 1 в.п.).

Раніше “НМ” писав про появу нових монет номіналом 10 гривень. Монета присвячена пам’ятному дню для всіх українців – Дню українського добровольця.

Журналісти “НМ” продовжать слідкувати за станом української економіки та рівнем інфляції в Україні.

Категория: Архив, Новости Днепра, Общественные и социальные новости Днепра

Метки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: