«Наше місто» відповідає на актуальні питання дніпрян.
«Шановна редакціє, підкажіть, куди звернутися, коли втрачена трудова книжка, а підприємства, де працювала, вже не існує, ліквідували?» .
На питання відповідає заступник голови Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Наталія Корнійчук.
— Основним документом, що підтверджує стаж роботи, як свідчить стаття 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», є трудова книжка.
Згідно з Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 (із змінами), зазначено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в ній відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються:
— дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
— довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики;
— письмові трудові договори і угоди з відмітками про їхнє виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи, видані за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Відповідно до п. 18 Порядку за відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, трудовий стаж встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу.
Інше чинним законодавством не передбачене.
Категория: Архив, Новости Днепра, Общественные и социальные новости Днепра
Метки: Вопрос к «НМ», Трудовая книжка