«Наше місто» відповідає на актуальні питання дніпрян.
«Я маю статус учасника бойових дій. Читав, що замість земельної ділянки можна отримати грошову компенсацію. Який порядок її отримання?»
На питання відповідає юрист, правозахисник, Юлія Сегеда:
— Законодавство України не передбачає компенсацію за право на безоплатну приватизацію, не встановлює її розмір та не регулює її видачу.
Право на безоплатну приватизацію землі є у кожного громадянина України на підставі ст. 116, 118 Земельного кодексу України. Тому це не є виключне право для учасників АТО. Відповідно до ст. 121 ЗК встановлені норми такої приватизації на кожного:
— для ведення фермерського або особистого селянського господарства — до 2 га;
— для ведення садівництва — до 0,12 га;
— для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) – до 0,25 га у селах, до 0,15 га – у селищах та до 0,10 га – у містах;
— для індивідуального дачного будівництва – до 0,10 га;
— для будівництва індивідуальних гаражів – до 0,01 га.
Кожен може приватизувати по одній земельній ділянці різного призначення. Тобто безоплатно приватизувати п’ять земельних ділянок визначеного призначення та розміру. Учасники ж бойових дій мають першочергове право на таку приватизацію.
Дійсно, зараз навіть серед тих, хто має першочергове право на приватизацію земельної ділянки, велика черга. Тому в деяких містах влада прийняла рішення про компенсацію. Так, наприклад, вона була запроваджена у Львові, розглядалась така можливість і у Києві. Сума компенсації та порядок її видачі у такому випадку встановлюватиметься рішеннями місцевої влади. Та й сума буде різною, бо вартість землі у різних містах відрізняється.
Але така компенсація не встановлена законодавством України як загальний порядок.
Категория: Архив, Новости Днепра, Общественные и социальные новости Днепра
Метки: Вопрос к «НМ»